ԹՈՒՐՔ-ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱՐԱՐ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՍԿՍԵԼ ԱՄՆ-Ի ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԼՈԲԲԻԻ ՀԵՏ
13 սեպտեմբերի 2000 - 22:09 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.«ԱՄՆ-ի հայկական լոբբին մեծ հնարավորություններ ունի, եւ Թուրքիային շատ դժվար կլինի դիմակայել նրան»:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՀՈԳԵՎՈՐ ԱՌԱՋՆՈՐԴԵՐԸ ԿՀԱՆԴԻՊԵՆ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ
13 սեպտեմբերի 2000 - 20:43 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Առաջիկայում, Ռուս ուղղափառ եկեղեցու հոգեւոր առաջնորդի հրավերով Մոսկվայում կկայանա Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսի հանդիպումը Ադրբեջանի հոգեւոր պետ Շեյխ ուլ իսլամ Փաշա-զադեի հետ:
ԲԻԼԼ ՔԼԻՆԹՈՆԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ ՍԵՆԱՏԻՆ ՎԱՎԵՐԱՑՆԵԼ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ԽՐԱԽՈՒՍՄԱՆ ԵՎ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԱՄԵՐԻԿԱ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԵՐԿԿՈՂՄ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐԸ
13 սեպտեմբերի 2000 - 20:29 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ. ԱՄՆ-ի նախագահ Բիլլ Քլինթոնը կոչ է արել Սենատին «հնարավորին չափ արագ» վավերացնել ամերիկա-ադրբեջանական փոխադարձ ներդրումների խրախուսման եւ պաշտպանության մասին երկկողմ համաձայնագիրը:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐ. «ՄԵԶ ԱՆՀԱՆԳՍՏԱՑՆՈՒՄ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՆԱՐԱՎՈՐ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄԸ ԱՄՆ-Ի ԿՈՆԳՐԵՍՈՒՄ»
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.«Մեզ անհանգստացնում են ԱՄն-ի Կոնգրեսում այսպես կոչված հայոց ցեղասպանության հարցի քննարկման փորձերը»:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԱՅՍՕՐ ԺԱՄԱՆԵԼ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ
13 սեպտեմբերի 2000 - 20:10 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Այսօր Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ժամանել է Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետություն:
ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ԼՈԲԲԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԱՑՎԱԾ ԱՐՇԱՎ Է ՍԿՍԵԼ Է ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՆԱՐԱՎՈՐ ՃԱՆԱՉՄԱՆ ԴԵՄ
13 սեպտեմբերի 2000 - 20:09 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ. ԱՄՆ-ի թուրքական լոբիստական կազմակերպությունները սկսել են ԱՄն Կոնգրեսի կողմից 1915 թ-ի Հայոց ցեղասպանության հնարավոր ճանաչման դեմ հակազդեցության կենտրոնացված մի արշավ:
ՓՈԽՀՐԱՁԳՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԵԼ ՀԱՅ-ԹՈՒՐՔԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆՈՒՄ
13 սեպտեմբերի 2000 - 19:25 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Երկուշաբթի Ռուսաստանի Դաշնային սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից հսկվող հայ-թուրքական սահմանում տեղի է ունեցել զինված միջադեպ:
ՎԱՇԻՆԳՏՈՆՈՒՄ ՍԿՍՎԵԼ Է ՀԱՄԱՏԵՂ ՀԱՅ-ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՆԻՍՏԸ
13 սեպտեմբերի 2000 - 17:23 AMT  00:46 GMT
13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ. Սեպտեմբերի 12-ին Վաշինգտոնում սկսվել է համատեղ հայ-ամերիկյան տնտեսական համատեղ հանձնաժողովի երկրորդ նիստը: