ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ՄԱՐԴԱՍԻՐԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՀԱՏԿԱՑՐԵԼ
ՌԴ կառավարությունը որոշում է կայացրելԱդրբեջանին միջոցներ հատկացնել 2000 թվականի նոյեմբերի 25-ի երկրաշարժից տուժած հանրապետության շրջանների բնակչությանը մարդասիրական օգնություն ցույց տալու նպատակով:
ՉՃԱՆԱՉՎԱԾ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳԵՐԱՏԵՍՉՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ԿՀԱՆԻԴԻՊԵՆ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏՈՒՄ
30 հունիսի 2001 - 21:20 AMT  06:31 GMT
Հուլիսի 2-3-ը Ստեփանակերտում տեղի կունենա Լեռնային Ղարաբաղի, Աբխազիայի, Մերձդնեստրի - Հարավային Օսեթիայի արտաքին գործերի նախարարների խորհրդակցությունը:
ՀՈՒԼԻՍԻ 11-ԻՆ ԵԱՀԿ ՄԻՍՆԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ԿՀԱՏԵՆ ԼՂՀ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ ՇՓՄԱՆ ԳԻԾԸ
30 հունիսի 2001 - 20:55 AMT  06:31 GMT
Հուլիսի 10-ին նախատեսված է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը Ստեփանակերտ:
»Հայաստանում նոր ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաներ ներդնելով, մենք փորցում ենք նպաստել երկրի տնտեսական աճին«, - հայտարարեց Հայստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո պատասխանատուն
30 հունիսի 2001 - 20:41 AMT  06:31 GMT
Հայաստանում նոր ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաներ ներդնելով, մենք փորցում ենք նպաստել երկրի տնտեսական աճին, - հայտարարեց Հայստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո պատասխանատու Ջոն Բալյանը
«ԳԱԶՊՐՈՄԸ» ՉԻ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ԻՐԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԳԱԶԱՏԱՐԻ ԿԱՌՈՒՑՄԱՆԸ
30 հունիսի 2001 - 20:12 AMT  06:31 GMT
«Գազպրոմի» ղեկավարությունը հրաժարվել է Իրան-Հայաստան գազատարի կառուցմանը մասնկացելու մտադրությունից:
ԲԱՐՁՐԱՍՏԻԻՃԱՆ ՊԱՇՏՈՆԱՏԱՐ ԿՀԱՅՏԱՐԱՐԱԳՐԵՆ ԻՐԵՆՑ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԸ
30 հունիսի 2001 - 20:11 AMT  06:31 GMT
Հայաստանի Ազգային Ժողովը առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրման մասին» օրենքը: