25 օգոստոսի 2001 - 00:01 AMT  04:53 GMT
2001թ. հունվար-հունիսին հանրապետությունում բնակչության բնական աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ աճել է 39%-ով, իսկ 1999թ. նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ` ավելի քան կրկնապատկվել է:
ՀԱՅ ԱԼՊԻՆԻՍՏՆԵՐԸ ԿԲԱՐՁՐԱՆԱՆ ԱՐԱՐԱՏ ԼԵՌԱՆ ՎՐԱ
24 օգոստոսի 2001 - 22:55 AMT  04:53 GMT
Հայաստանի ալպինիզմի ֆեդերացիան թուրքական ֆեդերացիայից Արարատ լեռան գագաթը բարձրանալու հրարվեր է ստացել: Վերելքը կկայանա օգոստոսի 25-31:
ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՒԻ ԱՅՑԸ ՄՈՍԿՎԱ ՀԵՏԱՁԳՎՈՒՄ Է
24 օգոստոսի 2001 - 22:54 AMT  04:53 GMT
Ադրբեջանի նախագահ Հեյդար Ալիեւի պաշտոնական այցը Մոսկվա հետաձգված է մինչեւ նոյեմբերի վերջը:
ԷԼԻԶԱԲԵԹ ՋՈՆՍԸ ՀԱՄԱՐՈՒՄ Է, ՈՐ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉԻ ԿԱՐԵԼԻՒ ՀԱՄԱՐԵԼ ՏԱՊԱԼՎԱԾ
24 օգոստոսի 2001 - 22:14 AMT  04:53 GMT
«Չնայած, որ ղարաբաղյան հակամարտության կողմերը մինչ այժմ համաձայնության չեն եկել, չի կարելի համարել, որ բանակցությունները մտել են փակուղի»,- հայտարարել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի` Եվրոպայի ու Եվրասիայի գծով տեղակալ Էլիզաբեթ Ջոնսը:
ԵՎՐԱԽՈՐՀՈՒՐԴԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ ԼՂՀ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆԸ ՁԵՌՆՊԱՀ ՄՆԱԼ ՏԵՂԱԿԱՆ ԻՆՔՆԱԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՆՑԿԱՑՈՒՄԻՑ
24 օգոստոսի 2001 - 22:12 AMT  04:53 GMT
Եվարխորհուրդը կոչով դիմել է Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարությանը ձեռնպահ մնալ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների անցկացումից, որոնք նախատեսված են սեպտեմբերի 5-ին: