ՀԱՅ-ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԻ ՄԱՆՐԱԿՐԿԻՏ ՔՆՆԱՐԿՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ԵՐԵՎԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ՊԵՆՏԱԳՈՆԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՄԻ ԽՈՒՄԲ
21 դեկտեմբերի 2001 - 21:06 AMT  07:00 GMT
Ինֆորմացիայի աղբյուրը հաղորդել է, որ պատվիրակությունը կղեկավարի մի սպա, որը լիազորված է ինքնուրույն որոշում կայացնել Պենտագոնի անունից:
21 դեկտեմբերի 2001 - 21:05 AMT  07:00 GMT
Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող ԱՊՀ երկրների Ինստիտուտի տնօրեն Կոնստանտին Զատուլինը հանդիպել է ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանի հետ: Պետության ղեկավարը ռուս քաղաքագետի հետ քննարկել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը վերաբերող բանակցությունների ընթացքը: Զրուցակիցները անդրադարձել են նաեւ Ղարաբաղի տնտեսության զարգացման հեռանկարներին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ ՎՍՏԱՀՈՒՄ Է ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ 51 ՏՈԿՈՍԸ
21 դեկտեմբերի 2001 - 21:04 AMT  07:00 GMT
Այդպիսին են հարցման արդյունքները, որը անցկացրել է հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան 1500 քաղաքացիների շրջանում Հայաստանի տարբեր մարզերում:
ԼՂՀ-Ն ՈՒՐԻՇ ՈՒԺԵՐԻ ՀԵՏ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԴԱՇԻՆՔ ՍՏԵՂԾԵԼՈՒ ԿԱՐԻՔԸ ՉՈՒՆԻ
21 դեկտեմբերի 2001 - 21:03 AMT  07:00 GMT
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ մի շարք ԶԼՄ-ներում հրապարակված ինֆորմացիայի կապակցությամբ, ըստ որի չճանաչված պետությունների արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարների հերթական հանդիպման ժամանակ, որը կկայանա հաջորդ տարվա փետրվարին Սուխումիյում, քննարկվելու է ռազմական դաշինք ստեղծելու մասին հարցը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏԻ ՆԱԽԿԻՆ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԸ ԴԱՏԱՊԱՐՏՎԵԼ Է ՊԱՅՄԱՆԱԿԱՆ ԱԶԱՏԱԶՐԿՄԱՆ
ԼՂՀ Բարձրագույն դատարանի որոշման համաձայն Ստեփանակերտի նախկին քաղաքապետ, Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախկին նախարարարի եղբայր Կարեն Բաբայանը, որը մեղադրվում է ծառայողական դիրքը չարաշահելու եւ զենքի ու զինամթերքի անօրինական պահման մեջ, երեկ ազատ է արձակվել:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՀՐԱԺԱՐՎՈՒՄ Է ՄՈՍԿՎԱՅԻ «ԱՐԱՐԱՏ» ԿՈՆՅԱԿԻ ԳՈՐԾԱՐԱՆԻ ՀԱՆԴԵՊ ՍԵԱՓԱԿԱՆԱՏԻՐՈՋ ԻՐ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻՑ
21 դեկտեմբերի 2001 - 21:02 AMT  07:00 GMT
Հայաստանի կառավարությունը որոշում է ընդունել մոսկովյան «Արարատ» գինու եւ կոնյակի գործարանի պետությանը պատկանող բաժնետոմսերը պարտապաններին փոխանցելու մասին, որոնց գործարանը խոշոր գումար է պարտք:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՅԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐԱ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆԸ ԱՆՎԱՆՎԵԼ Է ՏԱՐՎԱ ՄԱՐԴ
Ռուսական կենսագրական ինստիտուտի «Տարվա մարդ-2001» ազգային մրցանակի տիտղոսակիր է դարձել Ռուսաստանի հայերի Միության նախագահ Արա Աբրահամյանը: