ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ԱՐՏԱՀԱՅՏՎՈՒՄ ԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՆՈՐ ՏԱՐԲԵՐԱԿ ԿԻՐԱՌԵԼՈՒ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏՈՒԹՅԱՆ ՕԳՏԻՆ
20 փետրվարի 2002 - 22:49 AMT  13:03 GMT
Բաքվի «Էխո» թերթին տված հարցազրույցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ռուդոլֆ Պերինան հայտարարել է, որ այս անգամ միջնորդները տարածաշրջան կժամանեն բոլորովին նոր առաջարկներով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼ ՌՈՒԲԵՆ ՇՈՒԳԱՐՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ԱՄՆ ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼ ԷԼԻԶԱԲԵԹ ՋՈՆՍԻ ՀԵՏ
20 փետրվարի 2002 - 22:48 AMT  13:03 GMT
Ավարտվել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ, Վաշինգտոնում Հայաստանի նախկին դեսպան Ռուբեն Շուգարյանի աշխատանքային այցը Միացյալ Նահանգներ:
20 փետրվարի 2002 - 22:38 AMT  13:03 GMT
Դիվանագետը հայտարարել է, որ Բաքվի մասնակցությունը հակաահաբեկչական գործողությանը չի ստիպի Վաշինգտոնին աչք փակել Ադրբեջանում մարդու իրավունքների խախտման փաստերի վրա:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԿՈՉ Է ԱՆՈՒՄ ՀԱՅՐԵՆԱԿԻՑՆԵՐԻՆ «ՉԼՑՎԵԼ ԱՏԵԼՈՒԹՅԱՄԲ» ՀՐԵԱ ԺՈՂՈՎՐԴԻ ՀԱՆԴԵՊ
20 փետրվարի 2002 - 22:37 AMT  13:03 GMT
Հանդես գալով Երեւանի Բրյուսովի անվան օտար լեզուների պետական համալսարանի ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ` Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը կոչ է արել հայրենակիցներին «չլցվել ատելությամբ» հրեա ժողովրդի նկատմամաբ` Իսրայելի կողմից Հայոց ցեղասպանության փաստը ժխտելու պատճառով:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԱՐՏԱՀԵՐԹ ՆԻՍՏԸ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ Է ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ՍԱՄՑԽԵ-ՋԱՎԱԽՔՈՒՄ
20 փետրվարի 2002 - 22:36 AMT  13:03 GMT
Հիշեցնենք, որ Թբիլիսիյում լայն արձագանք է ստացել Ախալքալաքի տեղական ինքնակառավարման մարմնի ղեկավարի հեռուստաելույթը, որտեղ նա ենթադրաբար ասել է, որ Ջավախքի ինքնավարությունը թույլ կտար բարելավել տարածաշրջանի տնտեսական վիճակը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ ՕՐԻՆԱԳԻԾ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
20 փետրվարի 2002 - 19:33 AMT  13:03 GMT
Փաստաթուղթը մշակել է Ագրոարդյունաբերական ժողովրդական միավորում պատգամավորական խումբը:
ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՀԱՆԴԻՊԻ ՔԱԼԻՖՈՐՆԻԱՅԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱԱՄԱՅՆՔԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ
20 փետրվարի 2002 - 19:29 AMT  13:03 GMT
Քալիֆորնիա կատարելիք չորսօրյա այցի ընթացքում Պերինան կհանդիպի հայկական կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ԿԱՊԵՐԸ ՀԱՄԱԿԱՐԳՈՂ` ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՓՈԽՎԱՐՉԱՊԵՏ ԿԼԵԲԱՆՈՎԻ ՊԱՇՏՈՆԱՆԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԻ ԱՆԴՐԱԴԱՌՆԱ ԵՐԿՈՒ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՎՐԱ
20 փետրվարի 2002 - 19:25 AMT  13:03 GMT
Ռուսաստանի նախկին փոխվարչապետ, Հաշվիչ պալատի նախագահ Սերգեյ Ստեպաշինը պաշտոնական այցի արդյունքներով Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ Իլյա Կլեբանովի հեռացումը փոխվարչապետի պաշտոնից, չի անդրադառնա հայ-ռուսական առեւտրա-տնտեսական համագործակցության վրա: