ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՎԱՇԻՆԳՏՈՆՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԻ ԵՐԿԿՈՂՄ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԵՐ
Առաջին հերթին կքննարկվեն կոնկրետ նախագծեր, որոնք կարող են ֆինանսավորվել հայկական Ռազմական ուժերին Միացյալ Նահանգների օգնության շրջանակներում` 4,3 միլիոն դոլար չափով:
ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ՀԱՐՑ ԵՆ ԲԱՐՁՐԱՑՆՈՒՄ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻՆ ՄԱՐԴԱՍԻՐԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
16 մարտի 2002 - 20:32 AMT  17:36 GMT
Խոսքը, մասնավորապես, գնում է 1998 թվականի մարդասիրական օգնությունից մնացած գումարից Լեռնային Ղարաբաղին օգնություն հատկացնելու մասին:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՀԱՆԴԻՊԻ ՍԱՄՑԽԵ-ՋԱՎԱԽՔԻ ԲՆԱԿԻՉՆԵՐԻՆ
16 մարտի 2002 - 20:10 AMT  17:36 GMT
Այսօր Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեն մեկնել է Սամցխե-Ջավախքի տարածաշրջան, որը մեծամասնորեն բնակեցված է հայերով:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀԱՅՏՆԵԼ Է, ՈՐ ՊԱՇՏՈՆԱԹՈՂ ԼԻՆԵԼՈՒ ՄՏԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ ՉՈՒՆԻ
16 մարտի 2002 - 20:05 AMT  17:36 GMT
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների վերջերս տարածաշրջան կատարած այցի ընթացքում մի շարք անկախ թերթեր ուշադրություն դարձրին, որ Հեյդար Ալիեւը եւ Վիլայաթ Գուլիեւը տարբեր են գնահատել միջազգային միջնորդների գործունեությանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ԿՆՇԱՆԱԿԵՆ ԱՆՁՆԱԿԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐ` ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ
16 մարտի 2002 - 19:58 AMT  17:36 GMT
Այդ մասին ասվում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությունում, որն արվել է Վենայում տարածաշրջան կատարած նրանց վերջին այցի ավարտից հետո:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՄԵՂԱԴՐՈՒՄ Է ԵԱՀԿ-Ն ԿԱՆԽԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ՄԵՋ` ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
16 մարտի 2002 - 19:36 AMT  17:36 GMT
ԵԱՀԿ փաստաթղթերում ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ չի նշված ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, հայտնել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Վիլայաթ Գուլիեւը:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԴԻՐՔՈՐՈՇՈՒՄԸ ԽՈՉԸՆԴՈՏՈՒՄ Է «ՏՌԱՍԵԿԱ» ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆԸ
16 մարտի 2002 - 19:28 AMT  17:36 GMT
Հայաստանի կառավարությունը դիմել է Եվրահանձնաժողովի արտաքին կապերի ղեկավարությանը Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի կողմից «ՏՌԱՍԵԿԱ» ծրագրին Հայաստանի մասնակցությանը բոյկոտելու կապակցությամբ: