ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ, ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԳՈՐԾԱՐԱՐՆԵՐԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
Համաժողովի արդյունքում որոշում է ընդունվել տնտեսական տեղեկատվության փոխանակման ոլորտում համագործակցության եւ տնտեսական կապերի զարգացման հեռանկարների ուսումնասիրության վերաբերյալ:
ՆԱՏՕ-Ի ԶԻՆԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ՀԱՅ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ ԻՐԵՆՑ ԳԵՐԱԶԱՆՑ ԴՐՍԵՎՈՐԵՑԻՆ
28 հունիսի 2002 - 23:22 AMT  11:55 GMT
ՆԱՏՕ-ի հաջորդ նման զինավարժությունները տեղի կունենան մյուս տարվա ամռանը Հայաստանում:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՇՈՒՐՋ ԲԱՆԱԿՑԱՅԻՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԸ «ԴՐԱԿԱՆ ԴԱՇՏՈՒՄ» է, ԳՏՆՈՒՄ ԵՆ ԵԱՀԿ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԳԾՈՎ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ
28 հունիսի 2002 - 23:18 AMT  11:55 GMT
Ինչպես իր հերթին Տալլինում նշել է Ռոբերտ Քոչարյանը, ներկայումս համանախագահները փորձում են կազմակերպել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:
ՄԵԾ ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑՉԻ ՆՇԱՆԱԿՈՒՄԸ ԵԽԽՎ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԳԾՈՎ ԶԵԿՈՒՑՈՂ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՆՈՐՄԱԼ Է ԸՆԿԱԼՎԵԼ
28 հունիսի 2002 - 22:33 AMT  11:55 GMT
Նշենք, որ ադրբեջանական պատվիրակությունը նույնպես դրական կարծիք է հայտնել նոր զեկուցողի մասին` անվանելով նրան հեղինակավոր եւ օբյեկտիվ մարդ, որն ընդունակ է «անաչառ զեկույց պատրաստել ղարաբաղյան հիմնախնդրի համակողմանի ուսումնասիրության հիման վրա»:
ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ԸՆԴՈՒՆՎԱԾ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ ՓԱԽՍՏԱԿԱՆՆԵՐԻ ԴՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԶԵԿՈՒՅՑԸ ՀԱՎԱՍՏԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱՆԱԶՆԻՎ «ԽԱՂԸ»
28 հունիսի 2002 - 22:28 AMT  11:55 GMT
Նշվել է, որ Ադրբեջանը օգտագործել է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեն կեղծ թվեր ներկայացնելու համար:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ԿԳՈՐԾԱԴՐԻ ԲՈԼՈՐ ՋԱՆՔԵՐԸ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
28 հունիսի 2002 - 20:17 AMT  11:55 GMT
Նրա խոսքերով, հակամարտության կարգավորումը բխում է Ռուսաստանի շահերից, որը 2000 թվականից սկսել է բարելավել հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԸ ՎԱՎԵՐԱՑՐԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ ՉՄՇԱԿՎԱԾ ԱԼՄԱՍՏՆԵՐԻ ԱՌԱՔՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐԸ
28 հունիսի 2002 - 20:12 AMT  11:55 GMT
Մոսկավայում ստորագրված փաստաթղթի համաձայն, նախատեսվում են Հայաստանի ձեռնարկություններին ալմաստային հումքի ամենամյա առաքումներ ոսկերչական մշակման նպատակով` 400-450 հազար կարատ ծավալով եւ տեխնիկական նպատակների համար` Յակուտիայից տարեկան 400-800 հազար կարատ ծավալով:
«ՉԱՐԺԵ ՄՏՆԵԼ ԲԱՆԱՎԵՃԵՐԻ ՄԵՋ», ՆՇԵԼ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՑԻ ԴԻՎԱՆԱԳԵՏԸ` ԽՈՍԵԼՈՎ «ՓԱՐԻԶՅԱՆ ՍԿԶԲՈՒՆՔՆԵՐԻ» ՄԱՍԻՆ
28 հունիսի 2002 - 19:59 AMT  11:55 GMT
Գրիբկովի խոսքերով, համանախագահների որոշումը Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների հետ հանդիպելու վերաբերյալ, պայմանավորված է նրանով, որ նախագահների հետ նրանք վերջին անգամ հանդիպել են բավականին վաղուց եւ անհրաժեշտ է թարմացնել որոշ գաղափարներ:
ԵԱՀԿ ԳՈՐԾՈՂ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԱՅՍՕՐ ԿՔՆՆԱՐԿԵՆ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԽՆԴՐԻ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՐՑԸ
28 հունիսի 2002 - 19:50 AMT  11:55 GMT
Ինչպես ավելի վաղ ընդգծել էր ԵԱՀԿ նախագահը, նա մտադիր է հատուկ ուշադրություն հատկացնել այդ հարցին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԵՎ ՆԱՏՕ-Ի ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
28 հունիսի 2002 - 18:47 AMT  11:55 GMT
Սերժ Սարգսյանը ՆԱՏՕ-ի ներկայացուցչին ծանոթացրել է Հայաստանի պաշտպանական քաղաքականության հիմնական ուղղությունների եւ ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության ոլորտում առաջիկա ծրագրերի հետ: