ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅԱՄԲ ՀԵՏԵՒՈՒՄ ԵՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ` ԵՐՈՒՍԱՂԵՄԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԱՏՐԻԱՐՔՈՒԹՅԱՆԸ ՊԱՏԿԱՆՈՂ ՀՈՂԵՐԻ ԱՌԳՐԱՎՄԱՆ ԱՌՆՉՈՒԹՅԱՄԲ
17 հուլիսի 2002 - 00:02 AMT  07:08 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Ձյունիկ Աղաջանյանը:
«ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ՔԱՌՅԱԿԻ» ՁԵՒԱՉԱՓՈՎ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԸ ԿՇԱՐՈՒՆԱԿՎԵՆ
16 հուլիսի 2002 - 23:56 AMT  07:08 GMT
Սանկտ Պետերբուրգում` փակ դռների ետեւում տեղի ունեցավ «Կովկասյան քառյակի» երկրների` Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների ներկայացուցիչների հանդիպումը:
ՎԱՂԸ ԵՐԵՒԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ԻՏԱԼԻԱՅԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՓՈԽՆԱԽԱՐԱՐԸ
16 հուլիսի 2002 - 22:48 AMT  07:08 GMT
ՀՀ ԱԳՆ-ում հանդիպմանը նախատեսվում է մի շարք փաստաթղթերի ստորագրում:
ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ` ՆՎԻՐՎԱԾ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 11-ԻՆ ԱՄՆ-ՈՒՄ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱԾ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ
16 հուլիսի 2002 - 22:19 AMT  07:08 GMT
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան կողմից, ԱՄՆ պետական քարտուղարությանը կից կրթության եւ մշակույթի հարցերով բյուրոյի հովանու ներքո:
ԼՅՈՒՔՍԵՄԲՈՒՐԳԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԿԺԱՄԱՆԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
16 հուլիսի 2002 - 21:59 AMT  07:08 GMT
Հուլիսի 18-ին Լյուքսեմբուրգի ԱԳՆ ղեկավարը կհանդիպի ՀՀ նախագահին, արտաքին գործերի նախարարին:
ՍՈՉԻԻ ՕԴԱՆԱՎԱԿԱՅԱՆՈՒՄ ՄԱՔՍԱՏԱՆ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՑՈՒՑ ԲՌՆԱԳՐԱՎԵԼ ԵՆ 300-ԻՑ ԱՎԵԼ ԱԴԱՄԱՆԴ
16 հուլիսի 2002 - 21:55 AMT  07:08 GMT
Ինչպես տեղեկացրել են Ռուսաստանի Հարավային մաքսային վարչության մամուլի ծառայությունում, մշակված քարերը հայտնաբերվել են Երեւանի չվերթով ժամանած մի ուղեւորի պայուսակում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՉԻ ՍՏՈՐԱԳՐԻ ՈՉ ՄԻ ՓԱՍՏԱԹՈՒՂԹ` ԱՌԱՆՑ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅԱՆ
16 հուլիսի 2002 - 21:33 AMT  07:08 GMT
Այդ մասին հայտնել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը:
ՎԱՂԸ ԵՐԵՒԱՆՈՒՄ ԿՍՏՈՐԱԳՐՎԻ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ` ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՊԱՐՏՔԻ ՄԱՐՄԱՆ ՀԱՇՎԻՆ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՓՈԽԱՆՑՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
16 հուլիսի 2002 - 21:10 AMT  07:08 GMT
Այդ մասին այսօր հայտարարել է Երեւան ժամանած հայ-ռուսաստանյան տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, Ռուսաստանի արդյունաբերության, գիտության եւ տեխնոլոգիաների նախարար Իլյհա Կլեբանովը:
ՄԱՐԴԿՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ԶԱՆԳՎԱԾԱՅԻՆ ՀԱՆՑԱԳՈՐԾՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԹՎՈՒՄ ՆՇՎԵԼ Է ՆԱԵՒ ՕՍՄԱՆՅԱՆ ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
16 հուլիսի 2002 - 20:45 AMT  07:08 GMT
Այդպիսի եզրակացության են եկել Իսպանիայի Սեն Լորենցո քաղաքում օրերս ավարտված, մարդկության դեմ կատարած հանցագործություններին նվիրված միջազգային խորհրդաժողովի մասնակիցները:
ԵԽԽՎ-Ի ՓՈԽՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿԺԱՄԱՆԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆ` ՀԱՇՎԻ ՉԱՌՆԵԼՈՎ ՆՐԱՆ ԾԵԾԵԼՈՒ ՍՊԱՌՆԱԼԻՔՆԵՐԸ
15 հուլիսի 2002 - 05:00 AMT  07:08 GMT
Ադրբեջանը Եվրոպայի խորհրդին հայտարարած պատերազմում իրեն պարտված համարեց: Անձնատուր լինելու համաձայնագիր կարելի է համարել Խորհրդարանական վեհաժողովի ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավար Իլհամ Ալիեւի նամակն` ուղղված ԵԽԽՎ-ի գլխավոր քարտութղար Բրունո Խալլերային: Չնայած ԵԽԽՎ-ի մոնիտորինգային կոմիտեի Ադրբեջանի գծով զեկուցող, Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Անդրեյ Գրոսսի հետ կապերից հրաժարվելու մասին նախկինում արված հայտարարություններին` երկրի ղեկավարները նրան պաշտոնապես հրավիրել են Բաքու` ծանոթանալու ստանձնած պարտականությունների իրականացման գործընթացներին: