ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԿԺԱՄԱՆԵՆ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՄԱՍՆԱԳԵՏՆԵՐ ՍԻՐԻԱՅԻՑ ԵՐԿՈՒ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԿԱՊԵՐԸ ԱԿՏԻՎԱՑՆԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
24 հոկտեմբերի 2002 - 23:18 AMT  05:28 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանում Սիրիայի գործերի հավատարմատար Ֆայեզ Աբսին Երեւանում կայացած Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Արմեն Խաչատրյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ՓՈԽՂԵԿԱՎԱՐԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ԵՐԿԿՈՂՄ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՄԲՈՂՋ ՍՊԵԿՏՐԸ
24 հոկտեմբերի 2002 - 22:54 AMT  05:28 GMT
Երեւան է ժամանել Ռուսաստանի պատվիրակությունը, որի կազմում են` Ռուսաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Վլադիսլավ Սուրկովը, Կրասնոդարի երկրամասի նահանգապետ Ալեքսանդր Տկաչովը, պաշտոնատար այլ անձինք:
ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՐԿՐՆԵՐԸ ԳՆԱԼՈՎ ԱՎԵԼԻ ՄԵԾ ԿԱՐԵՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ ԵՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆՈՒՄ ՆԱՏՕ-Ի ՀԱՄԱՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱՄՆ ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԻ ՕԳՆԱԿԱՆԸ
24 հոկտեմբերի 2002 - 22:46 AMT  05:28 GMT
«Դա կնպաստի տարածաշրջանային կայունության ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ կապահովի մեր սեփական անվտանգությունը», - ընդգծել է նա:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ԴԻՄԵԼ Է ԱՄՆ-ԻՆ` ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԽԱՂԱՂ ԿԱՐԳԱՎՈՐՈՒՄԸ ԱԿՏԻՎԱՑՆԵԼՈՒ ԽՆԴՐԱՆՔՈՎ
24 հոկտեմբերի 2002 - 22:45 AMT  05:28 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերության առաջին փոխնախագահ, Միլի մեջլիսի պատգամավոր Իլհամ Ալիեւը Վաշինգտոնում ԱՄՆ փոխնախագահ Ռիչարդ Չեյնիի հետ հանդիպումից հետո:
ՆՈՅԵՄԲԵՐԻՑ ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿՆԱԽԱԳԱՀԻ ՍԵՎԾՈՎՅԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
24 հոկտեմբերի 2002 - 21:34 AMT  05:28 GMT
Այսօր Հայաստանի ԱԳՆ պատվիրակությունը նախարար Վ. Օսկանյանի գլխավորությամբ մեկնել է Տիրանա` Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության անդամ-երկրների Արտգործնախարարների խորհրդի հերթական հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՎՐԴՈՎՄՈՒՆՔ Է ՀԱՅՏՆԵԼ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԱՀԱԲԵԿԻՉՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՊԱՏԱՆԴՆԵՐ ՎԵՐՑՆԵԼՈՒ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
24 հոկտեմբերի 2002 - 21:31 AMT  05:28 GMT
«Պատանդների հափշտակումը եւ ահաբեկչական գործողությունները ուղղված են իրավիճակի ապակայունացմանը ոչ միայն Ռուսաստանում, այլ նաեւ վախի մթնոլորտի ստեղծմանը միջազգային հանրության շրջանում»,- ասվում է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին հղված ուղերձում:
ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՆ ՄԱՍԻՆ, ԹԵ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՊԱՏԱՆԴՆԵՐԻ ԹՎՈՒՄ ԿԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐ, ԴԵՌԵՎՍ ՉԻ ՀԱՍՏԱՏՎՈՒՄ
24 հոկտեմբերի 2002 - 20:21 AMT  05:28 GMT
Ինչպես ն հայտնել են ՌԴ հայկական դեսպանատանը, բոլոր մանրամասների ճշտման համար Թատերական կենտրոնի շենքի մոտ է գտնում դեսպանի խորհրդականը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿԻ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ ԵՐԵՎԱՆ ԿԱՏԱՐԵԼԻՔ ԱՅՑԻ ԺԱՄԿԵՏՆԵՐԸ
24 հոկտեմբերի 2002 - 19:58 AMT  05:28 GMT
Նոյեմբերի սկզբին աշխատանքային այցով Երեւան կժամանի Ռուսաստանի վարչապետ Միխաիլ Կասյանովը:
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄՈՏ ԺԱՄԱՆԱԿՆԵՐՍ ԿԱՐՈՂ Է ՀԵՏԱՔՐՔՐՈՒԹՅՈՒՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐԵԼ ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԻՄՆԱՀԱՐՑԻ ՀԱՆԴԵՊ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
24 հոկտեմբերի 2002 - 19:45 AMT  05:28 GMT
Օսկանյանի կարծիքով, այսօր Հայաստանի համար ղարաբաղյան հիմնախնդրի շուրջ չկան սուր հարցեր:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՌԱՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՑԱՆՑԻ ՄԵՆԱՇՆՈՐՀԱՏԵՐԻ ԲԱԺՆԵՏՈՄՍԵՐԻ ՎՐԱ ԱՐԳԵԼԱՆՔ Է ԴՐՎԵԼ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆԴԵՊ ՖԻՆԱՆՍԱԿԱՆ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՊԱՏՃԱՌՈՎ
24 հոկտեմբերի 2002 - 19:20 AMT  05:28 GMT
Այն դեպքում, եթե «ԱրմենՏել»-ի բաժնետոմսերի 90 տոկոսի սեփականատեր ԿՁժ հունական ընկերությունը չվճարի պարտավորությունների գումարը, Հայաստանի կառավարությունը ստիպված կլինի բռնագրավել բաժնետոմսերի այդ մասը եւ հանել դրանք վաճառքի, ասել է Հայաստանի արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը: