ԿԻԼԻԿԻՈ ԹԵՄԻ ԱՌԱՋՆՈՐԴ ԱՐԱՄ ԱՌԱՋԻՆԸ ՀԱՎԱՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏՎԵԼ ՀԱՅԵՐԻ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ԳԱՂԱՓԱՐԻՆ
21 հունվարի 2003 - 22:16 AMT  08:20 GMT
Այդ մասին Կաթողիկոսը հայտարարել է ՀՀԿ ստեղծման միջոցառումների շրջանակներում Լիբանանում գտնվող Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ հանդիպմանը:
ՓԵՏՐՎԱՐԻ ՍԿԶԲԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼՈՒ Է ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՆԻՍՏԸ
21 հունվարի 2003 - 21:08 AMT  08:20 GMT
Նիստում վերջնական որոշումներ կկայացվեն այն հարցերի շուրջ, որոնք քննարկվել են իր Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում:
ՀՈՒՆՎԱՐԻ ՎԵՐՋԻՆ ԵՐԵՒԱՆ ԿԱՅՑԵԼԻ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏ ՅՈՒՐԻ ԼՈՒԺԿՈՎԸ
21 հունվարի 2003 - 20:42 AMT  08:20 GMT
Այցի շրջանակներում Մոսկվայի եւ Երեւանի քաղաքապետերը կպայմանավորվեն երկու պետությունների մայրաքաղաքների տարբեր ոլորտներում փոխգորակցության լայնամասշտաբ ծրագրի մասին:
«PANARMENIAN NETWORK»-ՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑՆԵՐԻ ԲԱԺԻՆ
21 հունվարի 2003 - 20:40 AMT  08:20 GMT
«PanARMENIAN.Net/interviews» բաժնի հիմնական նպատակն է` լայն հասարակությանը հնարավորություն ընձեռնել անմիջականորեն շփվել երկրի հայտնի քաղաքական գործիչների հետ:
ԼԻԲԱՆԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՅԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՍՏԵՂԾՄԱՆ ՆԱԽԱԳԻԾ
21 հունվարի 2003 - 18:27 AMT  08:20 GMT
Օրերս Դարյալի կիրճում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով վթարվել է նաեւ Հայաստանին գազ մատակարարող պահեստային գազամուղը:
ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԵՆ ՄԵԿ ՓՈՒԼՈՎ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ԳՈՐԾՈՂ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
21 հունվարի 2003 - 18:18 AMT  08:20 GMT
Ռ. Քոչարյանն անհիմն է համարել մեղադրանքներն այն մասին, որ շատ ԶԼՄ-ներ գործող նախագահի նախընտրական քարոզչությունը պաշտոնապես նշանակված ժամկետից շուտ են սկսել:
21 հունվարի 2003 - 18:17 AMT  08:20 GMT
Նախագահն ըմբռնումով է վերաբերվել նման կազմակերպության ստեղծման գաղափարին` նշելով, որ նա շատ մոտ է ընդունում հայերի խնդիրները, քանզի նրա մայրն ու կինը հայ են:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՔՈՒՎԵՅԹԻ ԱԳՆ-ՆԵՐԸ ՍՏՈՐԱԳՐԵԼ ԵՆ ՓՈԽԸՄԲՌՆՄԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀՈՒՇԱԳԻՐ
21 հունվարի 2003 - 18:16 AMT  08:20 GMT
Փաստաթուղթն ստորագրել է ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Ռուբեն Շուգարյանը, որի գլխավորած պատվիրակությունը այցով գտնվում է Քուվեյթում, Օմանում եւ ՄԱԷ-ում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՍԿՍՎԵԼ Է ԵՐԿՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՊԱՇՏՈՆԻ ՀԱՎԱԿՆՈՐԴՆԵՐԻ ՆԱԽԸՆՏՐԱԿԱՆ ԱՐՇԱՎԸ
21 հունվարի 2003 - 18:13 AMT  08:20 GMT
Ընտրություններին, որոնք անց են կացվելու փետրվարի 19-ին, մասնակցում են նախագահի աթոռին հավակնող 11 թեկնածու: