ՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎՆԵՐԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԸ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՈՒ ԵՆ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՅՈՒՐԱՔԱՆՉՅՈՒՐ ԽԱԽՏՄԱՆ ՀԱՄԱՐ, ԱՍԵԼ Է ԿԸՀ-Ի ՂԵԿԱՎԱՐԸ
4 մարտի 2003 - 22:28 AMT  04:26 GMT
Արտակ Սահրադյանը նաեւ նշել է, որ ընտրությունների կազմակերպվածության համար պետք է պատասխանատու լինեն քաղաքական ուժերը, քանզի ընտրական հանձնաժողովները հանդիսանում են քաղաքական ձեւավորումներ:
ՀԵՅԴԱՐ ԱԼԻԵՎԸ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԱՆԳԱՄ ՎԻՐԱՀԱՏՎԵԼ Է
4 մարտի 2003 - 22:20 AMT  04:26 GMT
Ադրբեջանի նախագահին օրերս ամերիկյան Կլիվլենդ քաղաքի բժշկական կենտրոնում հեռացրել ել աճուկային ճողվածքը:
ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅԱՆ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԲԱՎԱԿԱՆԻՆ ԼԱՎ ԷԻՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԱԾ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԵԽԽՎ ԴԻՏՈՐԴԱԿԱՆ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
4 մարտի 2003 - 21:57 AMT  04:26 GMT
ԵԽԽՎ նախկին նախագահ Լորդ Ռասսել-Ջոնսթոնը տեղեկացրել է, որ Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ այսօր կայացած հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ընդդիմության մի քանի ներկայացուցիչների կալանքի մասին հարցը:
ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻ ԱՄՓՈՓՄԱՆԸ ՏՐՎԱԾ Է 3-6 ՕՐ
4 մարտի 2003 - 21:34 AMT  04:26 GMT
Այդպիսով Հայաստանի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքների ամփոփման վերջնական ժամկետն է մարտի 11-ի ժ.20:00:
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ ՊՆԴՈՒՄ Է, ՈՐ ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԿԱՆ ՔԱՂԲԱՆՏԱՐԿՅԱԼՆԵՐ
4 մարտի 2003 - 21:26 AMT  04:26 GMT
«Մենք արդեն ապահովել ենք նրանցից 400-ի ազատ արձակումը, սակայն ստույգ գիտենք, որ մնացած 250 բանտարկյալներից ոմանք հետապնդվում են քաղաքական դրդապատճառներով», - նշել է Վալտեր Շվիմմերը:
ԱԶԱՏ ԵՆ ԱՐՁԱԿՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՉԱՐՏՈՆՎԱԾ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔՆԵՐԻ ԵՎ ԵՐԹԵՐԻ 75 ՁԵՐԲԱԿԱԼՎԱԾ ՄԱՍՆԱԿԻՑ
4 մարտի 2003 - 21:25 AMT  04:26 GMT
Վճռաբեկ դատարանը շարունակում է ուսումնասիրել առաջին ատյանի դատարանների որոշումները կալանված անձանց նկատմամբ, որոնք դիմել են իրենց պատիժը վերանայելու խնդրանքով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉԱՓԱԶԱՆՑ ԿԱՐԵՎՈՐ ԵՆ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԻ ԽԱՂԱՂ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԵԽ ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ
4 մարտի 2003 - 19:16 AMT  04:26 GMT
Նրա խոսքերով` համագործակցելով ԵԱՀԿ-ի եւ Եվրամիության հետ, Եվրախորհուրդն ակտիվ մասնակցում է Հարավային Կովկասի երեք երկրներում ընտրությունների նախապատրաստմանը, կազմակերպմանը եւ վերահսկողությանը:
ԱՐՏԱՇԵՍ ԳԵՂԱՄՅԱՆԻ ՀՀ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ԴԱՏԱՐԱՆԻՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԱԾ ՀԱՅՑԸ ԿՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐԵՆ ՆԱԵՎ ԵՎՐԱԽՈՐՀՐԴԻ ԵՎ ՎԵՆԵՏԻԿԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՓՈՐՁԱԳԵՏՆԵՐԸ
4 մարտի 2003 - 18:44 AMT  04:26 GMT
Նախագահի թեկնածու Արտաշես Գեղամյանի բողոքի բոլոր մանրամասների ուսումնասիրության եւ դատաքննության նկատմամբ «նախնական անվստահությունից» խուսափելու նպատակով ՀՀ Սահմանադրական դատարանի ղեկավար Գագիկ Հարությունյանը Երեւան է հրավիրել Եվրախորհրդի եւ ԵԽ-ի մարդու իրավունքների Վենետիկի հանձնաժողովի մի շարք փորձագետների, որոնք Երեւան կժամանեն մարտի 8-ին:
ԻՐԱՔԻ ՇՈՒՐՋ ՍՏԵՂԾՎԱԾ ԻՐԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԱՌՈՒՄՈՎ ԵՍ ՉԵՄ ՏԵՍՆՈՒՄ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԵՏԵՎԱՆՔՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՄԱՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ
4 մարտի 2003 - 18:18 AMT  04:26 GMT
Նրա խոսերով` հետեւանքները կարող են լինեն նավթի գների տատանումների հետ կապված, ինչը լրջորեն կարող է անդրադառնալ երկրի տնտեսության վրա: