ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՃԱՆԱՉՈՂ ԲԱՆԱՁԵՎԸ ՀԱՆՎԵԼ Է ԱՄՆ ՍԵՆԱՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԻՑ
«Վաշինգտոն թայմս» թերթի համաձայն, այդ հարցի քննարկումը հետաձգվել է անորոշ ժամանակով, «հաշվի առնելով նրա անհամատեղելիությունը ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի հաջորդ տարվա բյուջեի օրինագծի հետ:
ՀՆԴԿԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ՊԵՏՆԱԽԱՐԱՐՆ ԱՅՍՕՐ ԺԱՄԱՆՈՒՄ Է ԵՐԵՎԱՆ
15 հուլիսի 2003 - 00:19 AMT  07:02 GMT
Դիգվիջայ Սինգխը կհանդիպի ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Վարդան Օսկանյանին, կրթության եւ գիտության, առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման, տրանսպորտի եւ կապի նախարարներին, Հայաստանի խորհրդարանի փոխնախագահին:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՀԵՏ ՍԱՀՄԱՆԻ ԲԱՑՈՒՄԸ ՍՊԱՌՆԱԼԻՔԻ ՏԱԿ ԿԴՆԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՇԱՀԵՐԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՓՈԽԽՈՍՆԱԿԸ
14 հուլիսի 2003 - 23:49 AMT  07:02 GMT
Թուրքիայի հետ հարաբերությունները գերակայող չեն Հայաստանի համար, «առավել եւս սահմանների բացումը», հայտարարել է Հայաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ, ՀՅԴ վարչության անդամ Վահան Հովհաննիսյանը:
ԲԱՔՈՒ-ԹԲԻԼԻՍԻ-ՋԵՅՀԱՆ ՆԱԽԱԳԾԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ ԴՐՎԱԾ ՉԷ ՕՐԱԿԱՐԳՈՒՄ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
14 հուլիսի 2003 - 23:19 AMT  07:02 GMT
Նրա կարծիքով, այդ հարցը պետք է լուծվի ադրբեջանական կողմի եւ այն ընկերությունների հետ, որոնք անմիջականորեն իրականացնում են այդ նախագիծը:
ԿԱՆԽՎԵԼ Է ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՏԱՐԱԾՔ ՆԵՐԽՈՒԺԵԼՈՒ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԴԻՎԵՐՍԻՈՆ ԽՄԲԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՓՈՐՁԸ
14 հուլիսի 2003 - 23:10 AMT  07:02 GMT
ԼՂՀ իշխանությունները միջադեպի մասին տեղյակ են պահել Ստեփանակերտում հավատարմագրված ԿԽՄԿ եւ ԵԱՀԿ ներկայացուցչությունները` պատրաստակամություն հայտնելով ադրբեջանական կողմին հանձնել զոհված զինծառայողի դին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԳԾՈՎ ԵԽԽՎ ԶԵԿՈՒՑՈՂՆԵՐՆ ԿԺԱՄԱՆԵՆ ԵՐԵՎԱՆ ՕԳՈՍՏՈՍԻՆ
14 հուլիսի 2003 - 23:09 AMT  07:02 GMT
Չորսօրյա այցի ընթացքում նրանք կծանոթանան Եվրոպայի Խորհրդին անդամակցելիս Հայաստանի ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՎԱՂԸ ՄԵԿՆՈՒՄ Է ՓԱՐԻԶ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑՈՎ
14 հուլիսի 2003 - 20:25 AMT  07:02 GMT
Այցի ընթացքում նա կհանդիպի Ֆրանսիայի նախագահ Ժակ Շիրակի, վարչապետի, Սենատի եւ Ազգային Ժողովի նախագահների հետ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԽՆԴԻՐՆԵՐ ՉՈՒՆԻ «ԱՐԳԵՆՏԻՆԱՅԻ ՕԴՆԱՎԱԿԱՅԱՆՆԵՐ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՍԵՓԱԿԱՆԱՏԵՐ ԷԴՈՒՐԱԴՈ ԷՌՆԵԿՅԱՆԻ ՀԵՏ
14 հուլիսի 2003 - 19:59 AMT  07:02 GMT
Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի խոսքերով, արգենտինացի ձեռներեցը կատարում է Հայաստանի հետ կոնցեսիոն պայմանագրով նախատեսված իր բոլոր պարտավորությունները:
ԼՐԱՆՈՒՄ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԴՈՆԻ ՌՈՍՏՈՎ ՔԱՂԱՔԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԵԿԵՂԵՑՈՒ 220 ՏԱՐԻՆ
14 հուլիսի 2003 - 19:56 AMT  07:02 GMT
Այդ առնչությամբ քաղաքի ռուս-հայկական բարեկամության թանգարանում բացվել է «Դոնի Նոր Նախիչեւանի հայկական համայնքը 18-րդ դարի վերջի 20-րդ դարի սկզբի ռուսաստանյան հասարակական կյանքում» խորագրով ցուցահանդես:
ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԿՈԱԼԻՑԻԱՆ ՔՆՆԱՐԿԵԼ Է ՔՐԵԱԾԻՆ ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
14 հուլիսի 2003 - 19:55 AMT  07:02 GMT
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության, «Օրինաց երկիր» կուսակցության եւ Հայ հեղափոխական Դաշնակցության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ հանրապետության իրավապահ մարմիններից գործուն քայլեր են ակնկալում վերջերս հաճախակի դարձած հանցագործությունների բացահայտման ուղղությամբ: