ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՃՈՒՄ Է ԽԱՂԱՏՆԵՐԻ ԹԻՎԸ
Ընթացիկ տարվա սկզբից խաղատների թիվը Հայաստանում ավելացել է երեք անգամ, հաղորդել է ՀՀ Ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության Վիճակախաղերի եւ խաղային գործի կարգավորման վարչության պետ Մանուկ Վարդանյանը:
ՌՈՒԲԵՆ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԸ ՄՏԵԼ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ 50 ԱՄԵՆԱԱԶԴԵՑԻԿ ՁԵՌՆԵՐԵՑՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱԿԻ ՄԵՋ
30 հուլիսի 2003 - 23:55 AMT  05:39 GMT
Տնտեսական նորությունների գործակալության որոշած Ռուսաստանի ձեռներեցների քաղաքական ազդեցիկության վարկանիշում 31-րդ տողը զբաղեցնում է «Տռոյկա-դիալոգ» եւ «Ռոսգոսստրախ» ընկերությունների ղեկավար Ռուբեն Վարդանյանը:
ԲԱՔՎՈՒՄ ԱԿՆԿԱԼՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆԴԵՊ ԱՆԿԱՐԱՅԻ ԴԻՐՔՈՐՈՇՄԱՆ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅՈՒՆ
30 հուլիսի 2003 - 23:29 AMT  05:39 GMT
Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Վիլայաթ Գուլիեւը` մեկնաբանելով ԱՄՆ ղեկավարության կոչն Անկարային` թուրք-հայկական սահմանը բացելու վերաբերյալ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՉԻ ԲԱՑԱՌՈՒՄ «ՆՈՐ ՏԱՐՐԵՐԻ» ԸՆԴԳՐԿՈՒՄ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԲԱՆԱԿՑԱՅԻՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑՈՒՄ
30 հուլիսի 2003 - 23:11 AMT  05:39 GMT
Ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացը փակուղի չի մտել, այլ պարզապես ընդհատվել է օբյեկտիվ պատճառներով, որոնք, մասնավորապես, կապված են Ադրբեջանում ընտրությունների եւ Ալիեւի առողջական վիճակի հետ, հայտարարել է Վարդան Օսկանյանը:
ԲԱՔՈՒՆ ՀՈՒՍՈՎ Է, ՈՐ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՄԻՋՆՈՐԴ-ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ՉԵՆ ՄԱՍՆԱԿՑԻ ԼՂՀ ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆԸ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄԻՋՈՑԱԱՌՈՒՄՆԵՐԻՆ
30 հուլիսի 2003 - 23:10 AMT  05:39 GMT
Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավարը «սադրիչ» է անվանել միջազգային հանրության կողմից Լեռնային Ղարաբաղի, որպես անկախ պետության, ճանաչման անհրաժեշտության մասին Հայաստանի ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանի հայտարարությունը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵԱՀԿ ԱՌԱՔԵԼՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ Է ԵՐԿՐՈՒՄ ԿԱՇԱՌԱԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐՈՒՄ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ ՊԱՐԳԵՎԻ
30 հուլիսի 2003 - 20:16 AMT  05:39 GMT
Ռոյ Ռիվը առաջինն է ստացել տվյալ պարգեւը, որը սահմանվել է «Transparency International» միջազգային կազմակերպության հայկական բաժանմունքի կողմից:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՔՆՆԱՐԿՎԵՆ «ՌՈՒՍՍԿԻ ԱԼՅՈՒՄԻՆԻ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԵՎ ՓՈԽԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԵԽԱՆԻԶՄՆԵՐԸ
30 հուլիսի 2003 - 19:48 AMT  05:39 GMT
Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ «Ռուսսկի ալյումինի» ԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Ալեկսանդր Լիվշիցն այսօր կքննարկեն Երեւանի փայլաթիթեղների գլանման «ԱրմենԱլ» գործարանի արդիականացման ծրագիրը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԱԾ Է ՅՈՒՐՄԱԼԱՅՈՒՄ ԵՐԳԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄՐՑՈՒՅԹՈՒՄ
30 հուլիսի 2003 - 19:42 AMT  05:39 GMT
«Նոր ալիք-2003» մրցույթի 13 երկրից մասնակիցների թվում է երգչուհի Էմմա Բեջանյանը:
ՀԱՅ ՄԱՔՍԱՎՈՐՆԵՐԸ ԿԱՍԵՑՐԵԼ ԵՆ ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԱՐԺԵՔՆԵՐԻ ՄԱՔՍԱՆԵՆԳՈՒԹՅԱՆ ՄԻ ՔԱՆԻ ՓՈՐՁ
30 հուլիսի 2003 - 18:50 AMT  05:39 GMT
Երեւան-Ֆրանկֆուրտ չվերթի ուղեւոր ոմն Դոլիձե փորձել է ապօրինաբար Գերմանիա փոխադրել նեոկլասիցիզմի շրջանի երեք բրոնզե արձանիկներ, որոնք ստեղծվել են Եվրոպայում 19-րդ դարի երկրորդ կեսին անհայտ վարպետի կողմից:
ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻՆ ԿԻԵՎՈՒՄ ԱՊՀ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԸ ԿՔՆՆԱԱՐԿԵՆ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 20 ՀԱՐՑ
30 հուլիսի 2003 - 18:46 AMT  05:39 GMT
Կառավարությունների ղեկավարները կլսեն նաեւ ԱՊՀ շրջանակներում ազատ առեւտրի գոտու ստեղծմանն առնչվող իրավիճակի վերաբերյալ զեկույցը: