19.10.2003-ի համար տեղեկատվություն չկա:
ԱՄՆ պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Ռիչարդ Արմիթեջը հեռախոսով շնորհավորել է Իլհամ Ալիեւին Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՑԱՎԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ Է ՀԱՅՏՆԵԼ ԼԵՎՈՆ ՏԵՐ-ՊԵՏՐՈՍՅԱՆԻՆ ՄՈՐ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
18 հոկտեմբերի 2003 - 21:00 AMT  03:36 GMT
Հայաստանի նախագահը ցավակցություն է հղել երկրի նախկին ղեկավարին նրա մոր` Ազատուհի Տեր-Պետրոսյանի մահվան կապակցությամբ:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՊԱՀԱՆՋԵԼ ՆՈՐ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՆՑԿԱՑՈՒՄ
18 հոկտեմբերի 2003 - 20:59 AMT  03:36 GMT
Ադրբեջանի չորս ընդդիամդիր կուսակցություններ հոկտեմբերի 22-ին մտադիր են համատեղ հանրահավաք-երթ կազմակերպել Բաքվում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ՄԻՋԵՎ ՕԴԱՅԻՆ ԿԱՄՐՋԻ ՍՏԵՂԾՄԱՆԸ ՊԵՏՔ Է ՀԵՏԵՎԻ ՑԱՄԱՔԱՅԻՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ԲԱՑՈՒՄԸ
18 հոկտեմբերի 2003 - 20:43 AMT  03:36 GMT
Թուրքիայի խորհրդարանի նախկին նախագահ Սաբիթ Օսման Ավջն անհրաժեշտ է համարում է Թուրքիայի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերությունների անհապաղ կարգավորումը:
ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ԱՅՑԸ ԵՐԵՎԱՆ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ Է ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 10-ԻՆ
18 հոկտեմբերի 2003 - 20:32 AMT  03:36 GMT
Ակնկալվում է, որ այցի ընթացքում նրանք կողմերին կներկայացնեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման նոր առաջարկները:
ԺԱԿ ՇԻՐԱԿՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆՈՐ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ ՀԱՆԴԻՊԵԼՈՒ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ՊԱՏՐԱՍՏԱԿԱՄՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
18 հոկտեմբերի 2003 - 20:07 AMT  03:36 GMT
Ֆրանսիայի նախագահ Ժակ Շիրակը հաստատել է Փարիզի պատրաստակամությունը շարունակել ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման ուղղությամբ:
ՍԱՄՑԽԵ-ՋԱՎԱԽՔԻ ԲՆԱԿԵՑՈՒՄԸ ՄԵՍԽԵԹՑԻ ԹՈՒՐՔԵՐՈՎ ՍՊԱՌՆՈՒՄ Է ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՉԸ
18 հոկտեմբերի 2003 - 20:05 AMT  03:36 GMT
«Էրթոբա» քաղաքական միավորման ներկայացուցիչ Թամազ Գոբեջիշվիլու կարծիքով, «Թուրքիային սահմանակից Վրաստանի շրջաններում վերաբնակվելու մեսխեթցի-թուրքերի պահանջը մտածելու տեղիք պետք է տա»: