ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԽՈՍՆԱԿԸ ՀԵՐՔԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԷՆԵՐԳԱՍԱԿԱԳՆԵՐԻ ԱԿՆԿԱԼՎՈՂ ԲԱՐՁՐԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ԼՈՒՐԵՐԸ
Հայաստանի կառավարող քաղաքական կոալիցիայի համակրգող խորհուրդը չի քննարկել ջրի, գազի եւ էլեկտրաէներգիայի սակագների բարձրացման հնարավորության հարցը, հետեւաբար 2004 թվականի հունվարից սակագների բարձրացում չի սպասվում, հայտարարել է Արթուր Բաղդասարյանը:
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅԱՆ ՀԱՏՈՒԿ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ԵՎ ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
21 հոկտեմբերի 2003 - 22:37 AMT  07:48 GMT
Հարավային Կովկասում Եվրոպական Միության հատուկ ներկայացուցիչ Հեյկի Տալվիտիեն Երեւանում հանդիպել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Արկադի Ղուկասյանի հետ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ «ՄԱՄՈՒԼԻ ԱԶԱՏՈՒԹՅԱՆ ԻՆԴԵՔՍԻ» ՎԱՐԿԱՆԻՇՈՎ ԳՐԱՎՈՒՄ Է 90-ՐԴ ՏԵՂԸ
21 հոկտեմբերի 2003 - 22:30 AMT  07:48 GMT
«Լրահաղորդներ առանց սահմանների» միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության կողմից կազմված վարկանիշն ընդգրկում է աշխարհի 166 երկիր:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑԵԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԿԱՏԱՐԻ ԽՈՐՎԱԹԻԱ ԵՎ ՍԼՈՎԵՆԻԱ
21 հոկտեմբերի 2003 - 22:13 AMT  07:48 GMT
Այցը նպատակաուղղված է եվրոպական առանձին տարածաշրջանների հետ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության ակտիվացման շրջանակներում այդ երկրների հետ հարաբերությունների խորացմանը, հաշվի առնելով, որ 2004 թ. Սլովենիան կդառնա Եվրամիության անդամ, իսկ Խորվաթիան ներկայացրել է ԵՄ անդամակցության դիմումը:
ՌԱՎԻՆՆԵՐԻ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԸ ՀԱՆԴԵՍ Է ԵԿԵԼ ԱՄՆ-ՈՒՄ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՃԱՆԱՉՈՂ ԲԱՆԱՁԵՎԻ ՕԳՏԻՆ
21 հոկտեմբերի 2003 - 21:54 AMT  07:48 GMT
Պահպանողական ռավինների միջազգային միությունը միացել է Ցեղասպանության վերաբերյալ կոնվենցիային ԱՄՆ միավորման 15-ամյակին նվիրված Կոնգրեսի բանաձեւին աջակցող խմբին:
ԵԽԽՎ ԿԱՍԿԱԾՈՒՄ Է` ՀԱՐԳՈՒ՞Մ Է ԱՐԴՅՈՔ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԲԱՔՈՒՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՉԱՓԱՆԻՇՆԵՐԸ
21 հոկտեմբերի 2003 - 21:52 AMT  07:48 GMT
Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի նախագահ Պիտեր Շիդերի խոսքերով` նոյեմբերի սկզբին ԵԽԽՎ Բյուրոն կքննարկի Ադրբեջանի ընտրությունների շուրջ իր դիտորդական առաքելության զեկույցը եւ համապատասխան որոշում կընդունի:
ՀԱՅ ՇԱԽՄԱՏԻՍՏՈՒՀԻՆԵՐԸ ԴԱՐՁԵԼ ԵՆ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆՆԵՐ
21 հոկտեմբերի 2003 - 21:01 AMT  07:48 GMT
Բուլղարիայի Պլովդիվ քաղաքում ավարտված շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությունում Հայաստանի կանանց հավաքականը արժանացել է ոսկե մեդալների:
ՄԵՐ ՀԱՄԱՐ ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔ ՉԿԱ, ՔԱՆ ԻՆՏԵԳՐՈՒՄԸ ԵՎՐՈՊԱՅԻՆ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
21 հոկտեմբերի 2003 - 20:42 AMT  07:48 GMT
Այդ ուղղությամբ արվել է միայն ամենաքիչը, ասել է Վարդան Օսկանյանը` ելույթ ունենալով այսօր Երեւանում բացված «Հայաստանը դեպի Եվրոպա ճանապարհին» միջազգային գիտաժողովում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՇԱՐԺՎՈՒՄ Է ԴՐԱԿԱՆ ՈՒՂՂՈՒԹՅԱՄԲ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԵԱՀԿ ԳՈՐԾՈՂ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
21 հոկտեմբերի 2003 - 20:41 AMT  07:48 GMT
Հայաստանը շարունակում է բավականին կայուն երկիր մնալ անհանգիստ տարածաշրջանային միջավայրում, - ասել է Յաապ դե Հուփ Շեֆֆերը: