27 դեկտեմբերի 2003 - 19:53 AMT  09:58 GMT
Սեյրան Օհանյանը պոպուլիստական է անվանել Բաքվից հնչող ռազմատենչ սպառնալիքները եւ մեղադրանքներն այն բանում, թե ղարաբաղյան բանակի կողմից վերահսկվող տարածքները, իբր, հանդիսանում են թմրանյութերի տարանցման գոտի եւ միջուկային թափոնների գերեզման:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՑԱՎԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ Է ՀԱՅՏՆԵԼ ԻՐԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻՆ
27 դեկտեմբերի 2003 - 19:11 AMT  09:58 GMT
Արկադի Ղուկասյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մուհամմադ Խաթամիին Իրանի հարավ-արեւելքում երեկ տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ԽՍՏԱՑՆՈՒՄ Է ՊԱՅՔԱՐԸ ՄԱՐՄՆԱՎԱՃԱՌՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ
27 դեկտեմբերի 2003 - 19:02 AMT  09:58 GMT
Ընթացիկ տարվա 9 ամիսների ընթացքում Հայաստանում հարուցվել է 19 քրեական գործ կանանց սեռական շահագործման փաստերի վերաբերյալ:
1991 ԹՎԱԿԱՆԻՑ ՍԿՍԱԾ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ԱՐՏԱԳԱՂԹԵԼ Է ՄՈՏ 1 ՄԼՆ ՄԱՐԴ
27 դեկտեմբերի 2003 - 19:00 AMT  09:58 GMT
ՀՀ կառավարությանն առընթեր միգրացիայի եւ փախստականների վարչության պետ Գագիկ Եգանյանի խոսքերով, սկսած 2002 թվականից Հայաստանում արդեն դիտվել է զրոյական միգրացիոն սալդո:
ԳԱՐՐԻ ԿԱՍՊԱՌՈՎԸ ԿՐԿԻՆ ՀԱՄԱՐՎԵԼ Է ՄՈԼՈՐԱԿԻ ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՇԱԽՄԱՏԻՍՏ
27 դեկտեմբերի 2003 - 18:56 AMT  09:58 GMT
Շախմատի աշխարհի նախկին չեմպիոն Գարրի Կասպառովը տարվա արդյունքով ստացել է աշխարհի լավագույն շախմատիստի հերթական մրցանակը:
ԵՍ ԲԱՎԱՐԱՐ ՉԱՓՈՎ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԿԱՄՔ ՈՒՆԵՄ ԵՐԿՐՈՒՄ ԻՐԱՎԻՃԱԿԸ ԱՊԱԿԱՅՈՒՆԱՑՆԵԼՈՒ ՓՈՐՁԵՐԸ ԿԱՍԵՑՆԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
27 դեկտեմբերի 2003 - 18:50 AMT  09:58 GMT
Նրա խոսքերով, ընդդիմության գործողություններում կան դրսեւորումներ, որոնք ուղղակի հակասում են Քրեական օրենսգրքին:
ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՊԱՇՏՈՆՈՒՄ ԻՐԵՆ ՀԱՋՈՐԴՈՂԻ ՄԱՍԻՆ ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ԿԱՐՏԱՀԱՅՏՎԻ ՀԱՋՈՐԴ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԱԽՕՐԵԻՆ
27 դեկտեմբերի 2003 - 18:47 AMT  09:58 GMT
Պատասխանելով Բորիս Ելցինի նմանությամբ իրեն արժանի հաջորդող նախապատրաստելու վերաբերյալ հարցին` ՀՀ նախագահը նշել է, որ Ռուսաստանի պետականության ավանդույթները տարբերվում են հայկականից: