ԵՐԵՎԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ԹՈՒՐՔՄԵՆՍՏԱՆԻՑ ՀԱՅՐԵՆԱԴԱՐՁՎԱԾ ՀԱՅԵՐԻ ՆՈՐ ՀՈՍՔ
ԹԲԻԼԻՍԻՆ ՈՒԺԵՂԱՑՆՈՒՄ Է ՃՆՇՈՒՄԸ ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՌԱԶՄԱԿԱՅԱՆԻՆ ՎԱՌԵԼԻՔ ԵՎ ՍՆՆԴԱՄԹԵՐՔ ՄԱՏԱԿԱՐԱՐՈՂ ԱԽԱԼՔԱԼԱՔՑԻՆԵՐԻ ՎՐԱ
29 հունվարի 2004 - 22:28 AMT  08:18 GMT
Թբիլիսիի գաղտնի հրամանով Ախալքալաքի շրջանի ուժային կառույցները սկսել են խստորեն վերահսկել այն կազմակերպություններն ու անհատ անձանց, որոնք տնտեսական կապեր են պահպանում շրջանում տեղակայված 62-րդ ռուսական ռազմակայանի հետ:
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ՉԻ ՎԵՐԱՆԱՅԵԼՈՒ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ՍՏՈՐԱԳՐՎԱԾ «ԳՈՒՅՔ ՊԱՐՏՔԻ ԴԻՄԱՑ» ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐԸ
29 հունվարի 2004 - 21:27 AMT  08:18 GMT
Այդ մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, ՌԴ փոխվարչապետ Բորիս Ալյոշինը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ԵՐԿԱԹՈՒՂԱՅԻՆ ՀԱՂՈՐԴԱԿՑՄԱՆ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՈՒՄԸ ԲԱՔՈՒՆ ԿԱՊՈՒՄ Է ԳՐԱՎՅԱԼ ՏԱՐԱԾՔՆԵՐԻ ԱԶԱՏԱԳՐՄԱՆ ՀԵՏ
29 հունվարի 2004 - 21:25 AMT  08:18 GMT
Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Արազ Ազիմովի խոսքերով, երկաթուղու վերականգնման վերաբերյալ Եվրամիության առաջարկության ճակատագիրը կախված կլինի դրա նկատմամբ երկու երկրների նախագահների վերաբերմունքից:
ՀՈԼՈՔՈՍՏԻ ՀԱՅՏՆԻ ՓՈՐՁԱԳԵՏ ԵՀՈՒԴԱ ԲԱՈՒԷՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ 90-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
29 հունվարի 2004 - 19:26 AMT  08:18 GMT
ՀՀ վարչապետը հրավիրել է հոլոքոստի գծով մասնագետ, Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր, Երուսաղեմի «Յեադ Վաշեմ» ինստիտուտի տնօրեն, պրոֆեսոր Յեհուդա Բաուէրին մասնակցելու 2005թ. ապրիլին Երեւանում կայանալիք Հայոց ցեղասպանության 90-ամյակին նվիրված գիտաժողովին:
ԵՐԵՎԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ԵԽ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ԿՈՄԻՏԵԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ
29 հունվարի 2004 - 18:59 AMT  08:18 GMT
Փետրվարի 5-ին եռօրյա այցով Երեւան կժամանեն Եվրախորհրդի նախարարների կոմիտեն ներկայացնող «Ագո»-ի խմբի անդամները:
ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԲԱՆԱՁԵՎԸ ՄԵԾ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ Է ՍՏԱՆՈՒՄ ԱՄՆ ՍԵՆԱՏՈՒՄ
29 հունվարի 2004 - 18:57 AMT  08:18 GMT
Մեն նահանգից ամերիկացի սենատորներ Օլիմպիա Սնոուին եւ Սյուզան Քոլինզը միացել են Ցեղասպանության բանաձեւին աջակցող սենատորների թվին:
29 հունվարի 2004 - 18:06 AMT  08:18 GMT
ԵԽԽՎ Ադրբեջանի գծով համազեկուցող Անդրեաս Գրոսսի կարծիքով, եթե ԵԽ-ն սկզբունքայնություն չդրսեւորի տվյալ հարցում, կկորցնի իր հեղինակությունը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ՇՎԵԴԻԱՅԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏՆԵՐԸ ՍՏՈԿՀՈԼՄՈՒՄ ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ԵՐԿԿՈՂՄ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
29 հունվարի 2004 - 18:01 AMT  08:18 GMT
Շվեդիայի վարչապետը նշել է, որ տպավորված է տնտեսական ցուցանիշներով, որոնց Հայաստանը հասել է վերջին մի քանի տարում` գտնվելով այդքան անբարենպաստ արտաքին պայմաններում:
ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ «NEW YORK LIFE» ԱՊԱՀՈՎԱԳՐԱԿԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ 20 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐ ԿՎՃԱՐԻ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ԺԱՌԱՆԳՆԵՐԻՆ
29 հունվարի 2004 - 17:58 AMT  08:18 GMT
Ընկերությունը կբավարարի 2400 հայց, ինչպես նաեւ մարդասիրական հիմնադրամ կստեղծի հայկական համայնքի համար: