10 մարտի 2004 - 22:28 AMT  00:49 GMT
Այցի ընթացքում նախատեսվում են Սոլոմոն Պասսիի հանդիպումները Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի նախագահների հետ:
ՀՀ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԵԼՈՒՅԹ ԿՈՒՆԵՆԱ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՆ ՀԱՐՑԵՐՈՎ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎՈՒՄ
10 մարտի 2004 - 22:00 AMT  00:49 GMT
Մարտի 19-ին Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում կկաայանա «Դեպի ընդլայնված Եվրոպա. Նոր օրակարգ» միջազգային խորհրդաժողովը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐԸ ԵԼՈՒՅԹ ԿՈՒՆԵՆԱ ՄԱԿ-Ի ՄԱՐԴՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ 60-ՐԴ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆՈՒՄ
10 մարտի 2004 - 21:40 AMT  00:49 GMT
Վարդան Օսկանյանը կմասնակցի մարտի 15-16 Ժնեւում կայանալիք ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների հանձնաժողովի 60-րդ նստաշրջանում:
ՄԱՐՏԻ ՎԵՐՋԻՆ ՆԱԽԱՏԵՍՎՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ «ՄԻՆՍԿՅԱՆ» ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԻ ՀԵՏ
10 մարտի 2004 - 21:24 AMT  00:49 GMT
Ադրբեջանում Ռուսաստանի դեսպան Նիկոլայ Ռյաբովի խոսքերով` այդ հանդիպման նպատակն է ղարաբաղյան կարգավորման բանակցությունների օրակարգի մշակումը:
ԿՈՎԿԱՍԻ ՄԱՀՄԵԴԱԿԱՆՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՐԴԸ ՎԱՂԱԺԱՄ Է ԳՏՆՈՒՄ ԱՄԵՆԱՅՆ ՀԱՅՈՑ ԿԱԹՈՂԻԿՈՍԻ ԲԱՔՈՒ ԳԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԽՈՍԵԼԸ
10 մարտի 2004 - 21:15 AMT  00:49 GMT
Կովկասի մահմեդականների վաչության առաջնորդ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն «սադրանք» է անվանել հաղորդագրություններն այն մասին, որ ինքը Բաքու է հրավիրել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին II:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ Է ՋԱՎԱԽՔՈՒՄ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉ
10 մարտի 2004 - 19:36 AMT  00:49 GMT
Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ Ն.Նիկոլոզաշվիլին այսօր հանդիպել է ՀՀ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:
ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂ ՌԱՄԻԼ ՍԱՖԱՐՈՎԻՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ՀԱՆՁՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԽՈՍՔ ԼԻԵԼ ՉԻ ԿԱՐՈՂ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀՀ-ՈՒՄ ՀՈՒԳԱՐԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ
10 մարտի 2004 - 18:35 AMT  00:49 GMT
Նրա խոսքերով` հաշվի առնելով Ադրբեջանի եւ Հունգարիայի միջեւ կալանավորների հանձնման շուրջ պայմանագրի բացակայությունը, ադրբեջանցի զինծառայողի նկատմամբ դատավճիռ պետք է կայացնի Հունգարիայի դատարանը, եւ նա պետք է պատիժը կրի հունգարական բանտում:
ՇԱՌԼ ԱԶՆԱՎՈՒՐԸ ԿՊԱՐԳԵՎԱՏՐՎԻ ԲԵԼԳԻԱՅԻ ԼԵՈՊՈԼԴ ԵՐԿՐՈՐԴԻ ՇՔԱՆՇԱՆՈՎ
10 մարտի 2004 - 18:03 AMT  00:49 GMT
Աշխարհահռչակ երգչի պարգեւատրումը տեղի կունենա այսօր Բրյուսելում` նրա 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ-Ն ԴԻՄԵԼ Է ԱՄՆ ՊԵՏԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԻՆ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՄԵԿՈՒՍԱՐԱՆՆԵՐԻՑ ՄԵԿՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ ՀԱՅ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐԻ ՀԱՐՑՈՎ
10 մարտի 2004 - 18:00 AMT  00:49 GMT
Հայաստանի արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը նախօրեին նամակ է հղել ԱՄՆ Պետդեպարտամենտին` խնդրելով ձեռնարկել հնարավոր ամեն ինչ Սան Բերնարդինո քաղաքի մեկուսարանում գտնվող ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թաթուլ Մանասերյանի դրությունը թեթեւացնելու համար: