ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԵՐՋԻՆ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՑ ՉՇԱՀԵՑ ՈՉ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՈՉ ԷԼ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԳՏՆՈՒՄ Է ԱԺ ՓՈԽԽՈՍՆԱԿԸ
16 ապրիլի 2004 - 00:29 AMT  09:45 GMT
Հայաստանի իշխանություններն ու ընդդիմությունը պարտավոր են գտնել երկխոսության հստակ մեխանիզմ, քանի որ երկրում տիրող իրավիճակի համար պատասխանատու են քաղաքական բոլոր ուժերը, ասել է Տիգրան Թորոսյանը:
ԿՈՂՈՊՏԵԼ ԵՆ ԵՐԵՎԱՆԻ «ՓՅՈՒՆԻԿ» ՖՈՒՏԲՈԼԱՅԻՆ ԹԻՄԻ ԿԱՄԵՐՈՒՆՑԻ ԼԵԳԻՈՆԵՐԻՆ
15 ապրիլի 2004 - 23:28 AMT  09:45 GMT
Առաջացած քաշքշուկի ընթացքում ոճրագործները մեջքից դանակի երկու հարված են հասցրել ֆուտբոլիստին:
ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՎԱՍՏԻԱՑՐԵՑ, ՈՐ ԱՊՐԻԼԻ 16-Ի ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔԸ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱ ԱՄԵՆ ԴԵՊՔՈՒՄ
15 ապրիլի 2004 - 22:55 AMT  09:45 GMT
Այն հարցին, թե հանրահավաքին կհաջորդի արդյոք երթ, Ստեփան Դեմիրճյանը դժվարացել է պատասխանել, քանի որ, նրա խոսքերով, իրավիճակը երկրում իրականում լարված է, եւ ընդդիմությունը չի ցանկանում, որպեսզի այն անվերահսկելի դառնա:
ՀԱՐՈՒՑՎԵԼ Է ՔՐԵԱԿԱՆ ԳՈՐԾ ԱՊՐԻԼԻ 5-Ի ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔԻ ԺԱՄԱՆԱԿ ԼՐԱԳՐՈՂՆԵՐԻ ՎՐԱ ՀԱՐՁԱԿՄԱՆ ՓԱՍՏՈՎ
15 ապրիլի 2004 - 22:26 AMT  09:45 GMT
Գործը հարուցվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի «խուլիգանության» եւ «բացարձակ ցինիզմով ուղեկցվող հասարակական կարգի կոպիտ խախտման համար» հոդվածներով:
ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ՄԵԿՆԵԼ Է ԲԻՇՔԵԿ ԱՊՀ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԻՍՏԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
15 ապրիլի 2004 - 20:17 AMT  09:45 GMT
Վարչապետները կստորագրեն ավելի քան քսան փաստաթուղթ տրանսպորտային, էներգետիկայի, ֆինանսների եւ տեղեկատվական ոլորտներում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅՈՒՆԸ ԳՈՐԾՈՒՄ Է ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՈՄԵՐՑԻՈՆ ԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՎՈՂ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԲԻԶՆԵՍ-ՊԼԱՆՈՎ
15 ապրիլի 2004 - 20:12 AMT  09:45 GMT
Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ խորհրդարանի պատգամավոր, Միավորված աշխատանքային կուսակցության առաջնորդ Գուրգեն Արսենյանը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ «ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԱԶԱՏԱԳՐՈՂՆԵՐԸ» ՆԱԽԱԶԳՈՒՇԱՑՐԵԼ ԵՆ ԵՐԿՐԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ԴԵՊԻ ՇՈՒՇԻ ԿԱՏԱՐԵԼԻՔ ԱՐՇԱՎԻ ՄԱՍԻՆ
15 ապրիլի 2004 - 19:18 AMT  09:45 GMT
Ադրբեջանի Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպությունը երկրի իշխանություններին նախազգուշացրել է մայիսի 8-ին Շուշի քաղաք արշավ կազմակերպելու իր մտադրության մասին:
ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՀԵՐՔԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
15 ապրիլի 2004 - 19:00 AMT  09:45 GMT
Ռինո Հարնիշի համոզմամբ, ԱՄՆ պաշտպանության նախարարը չէր կարող հայտարարել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման փուլային տարբերակին աջակցելու մասին:
ԻՍՐԱՅԵԼԸ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՆ ՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ՍՊԱՌԱԶԻՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԱՃԱՌՔԻ ԽՈՇՈՐ ԳՈՐԾԱՐՔ ԿՆՔԵԼ
15 ապրիլի 2004 - 18:30 AMT  09:45 GMT
Իսրայելական ԶԼՄ-ների համաձայն, Իսրայելը տրամադրելու է տեխնոլոգիաները եւ բաղկացուցիչ մասերը, իսկ սպառազինությունների հավաքումն իրականացվելու է Թուրքիայում, որտեղից եւ առաքվելու է Ադրբեջան:
ԵԱՀԿ-Ն ԿՈՉ Է ԱՆՈՒՄ ԼՈՒԾԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՌԿԱ ՏԱՐԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԵՐԿԽՈՍՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋՈՑՈՎ
15 ապրիլի 2004 - 18:12 AMT  09:45 GMT
ԵԱՀԿ Երեւանյան գրասենյակում hայտարարել են, որ նրանք ուշադիր հետեւում են ապրիլի 13-ի առավոտյան Երեւանում ոստիկանության գործողությունների արդյունքում ձերբակալված ու մարմնական վնասվածքներ ստացած անձանց ճակատագրերին եւ ընդդիմադիր կուսակցությունների գրասենյակների խուզարկություններին: