ԱՎԱՐՏՎԵԼ ԵՆ ԻՐԱՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԳԱԶԱՄՈՒՂԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ՇՈՒՐՋ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
ՀՀ էներգետիկայի նախարարի խոսքերով` գազամուղի շինարարության վերաբերյալ հիմնական պայմանագիրը կստորագրվի մոտ ժամանակներս` Իրանի գազի եւ նավթի նախարարի Երեւան կատարելիք այցի ընթացքում:
ՁԱԽՈՂՎԵԼ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԻ ՓՈՐՁԵՐԸ` ԽԱՆԳԱՐԵԼ ԻՐԱՆԱՀԱՅԵՐԻՆ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊԵԼ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԱՏԱՆ ԱՌՋԵՎ
21 ապրիլի 2004 - 23:48 AMT  19:52 GMT
Նախօրեին Թեհրանում բախումներ են տեղի ունեցել Հարավային Ադրբեջանի ազգային զարթոնքի շարժման ակտիվիստների եւ տեղի հայերի միջեւ:
ՀԱՅԵՐԸ ՉԵՆ ԿԱՐՈՂ ԱՊՐԵԼ ԲԱՔՎՈՒՄ, ԳՏՆՈՒՄ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ՔԱՂԱՔԱԳԵՏՆԵՐԸ
21 ապրիլի 2004 - 22:53 AMT  19:52 GMT
Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի փախստականների գործերով Գերագույն հանձնակատարի ներկայացուցչությունը մերժել է փախստականի կարգավիճակ տրամադրել Բաքվում «ապաստան» որոնող երկու հայերին:
ԿԱՆԽՎՈՒՄ Է ԲԱՔՎԻ ԱՊԱՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅՈՒՆԸ ՂԱՐԱԲԱՂԻՑ «ԹՄՐԱԴԵՂԵՐԻ ՏԱՐԱԾՄԱՆ» ՄԱՍԻՆ
21 ապրիլի 2004 - 21:04 AMT  19:52 GMT
Թմրադեղերի միջազգային շրջանառության ռազմավարական վերահսկողության վերաբերյալ ԱՄՆ պետդեպարտամնետի 2003 թվականի զեկույցը չի պարունակում Լեռնային Ղարաբաղում եւ նրա կողմից վերահսկվող տարածքներում թմրադեղերի աճեցման եւ տարածման մասին Ադրբեջանի կողմից առաջադրվող տեղեկությունները:
ԱՅՍՕՐ ԿԱՆԱԴԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԸ ԿՔՎԵԱՐԿԻ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ԲԱՆԱՁԵՎԸ
21 ապրիլի 2004 - 20:35 AMT  19:52 GMT
Թուրքիայի դեսպանը դիմել է կանադացի խորհրդարանականներին ուղերձով` չճանաչել հայոց ցեղասպանությունը, քանզի, նրա խոսքերով` դա կարող է բացասաբար անդրադառնալ թուրք-կանադական հարաբերությունների վրա:
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆՈՒՄ ՍԿԱՆԴԱԼ Է ԲՌՆԿՎԵԼ ՄԻԼԱՆՈՒՄ ԼՈՒՅՍ ՏԵՍԱԾ ՀԱՅ ՊԱՏՄԱԿԱՆ ՏԵՂԱՆՈՒՆՆԵՐՈՎ ՏՈՒՐԻՍՏԱԿԱՆ ՔԱՐՏԵԶԻ ՇՈՒՐՋ
21 ապրիլի 2004 - 19:11 AMT  19:52 GMT
Իտալիայում թուրքական ավիաընկերություններից մեկի ներկայացուցչության պատրաստած տուրիստական քարտեզում Թուրքիայի հյուսիս-արեւելյան շրջանները նշված էին որպես «Հայաստան», իսկ հարավ-արեւելյանը` որպես «Քրդստան»:
ՀՈՒՆԳԱՐԻԱՅԻ ԴԵՍՊԱՆԸ ԲԱՑԱՌԵԼ Է ԲՈՒԴԱՊԵՇՏՈՒՄ ՀԱՅԱՍՊԱՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ԶԻՆՎՈՐԱԿԱՆԻՆ ԲԱՔՎԻՆ ՀԱՆՁՆԵԼՈՒ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
21 ապրիլի 2004 - 18:28 AMT  19:52 GMT
Ֆերենց Կոնտրան հայտարարել է, որ Հունգարիայի եւ Ադրբեջանի միջեւ չկա ձերբակալվածների էքստրադիցիայի վերաբերյալ պայմանագիր:
ԱՄՆ ԴԵՍՊԱՆԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ ՔՆՆԱՐԿԵԼ Է ՆԵՐՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՃԳՆԱԺԱՄԸ ՀԱՂԹԱՀԱՐԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՐՑԵՐ
21 ապրիլի 2004 - 18:26 AMT  19:52 GMT
Ջոն Օրդուեյը հանդիպումներ է անցկացրել «Արդարություն» ընդդիմադիր դաշինքի առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանի եւ «Ազգային միաբանություն» կուսակցության առաջնորդ Արտաշես Գեղամյանի հետ:
ԱՄՆ ՎԱՐՉԱԿԱԶՄԸ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ԱՌԵՎՏՐԱՅԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆՈՐՄԱԼԱՑՈՒՄԸ
21 ապրիլի 2004 - 18:22 AMT  19:52 GMT
ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականը հայտարարել է Կոնգրեսի կողմից հայ-ամերիկյան մշտական նորմալ առեւտրային հարաբերությունների մասին օրինագծի ընդունման եւ Հայաստանի նկատմամբ Ջեքսոն-Վենիկի ուղղման վերացման աջակցության մասին: