ՄԱԿ-Ը ԻՐԱՎԱՑԻՈՐԵՆ ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ Է ՓԱԽՍՏԱԿԱՆԻ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ ԲԱՔՈՒ ՓԱԽԱԾ ԵՐԿՈՒ ՀԱՅԵՐԻՆ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՌՈՒՍ ԻՐԱՎԱՊԱՇՏՊԱՆԸ
3 հունիսի 2004 - 00:27 AMT  04:41 GMT
Սվետլանա Գաննուշկինայի կարծիքով, փախածների պահանջները չէին համապատասխանում ՄԱԿ-ի 1951 թվականի Փախստականի կարգավիճակ տրամադրելու վերաբերյալ կոնվենցիային, քանի որ այդ մարդկանց նկատմամբ Հայաստանում չի կիրառվել էթնիկ խտրականություն:
ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԸ ՀԵՏԵՎՈՂԱԿԱՆ ԿԼԻՆԻ ԱԲԽԱԶԱԿԱՆ ԵՐԿԱԹՈՒՂԱՅԻՆ ՄԻՋԱՆՑՔԻ ՎԵՐԱԳՈՐԾԱՐԿՄԱՆ ՀԱՐՑՈՒՄ
2 հունիսի 2004 - 23:59 AMT  04:41 GMT
Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում ընդունվել է արձանագրություն, որի կետերից մեկով նախատեսվում է առաջարկել Հայաստանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի կառավարություններին եռակողմ պայմանագիր ստորագրել` Աբխազիայի երկաթուղային միջանցքի խնդիրը լուծելու համար:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ «ANS» ՀԵՌՈՒՍԱՏԱՌԱԴԻՈԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԴԱԴԱՐԵՑՐԵԼ Է «ԲԻ-ԲԻ-ՍԻ»-Ի ԾՐԱԳՐԵՐԻՑ ՄԵԿԻ ՀԵՌԱՐՁԱԿՈՒՄԸ
2 հունիսի 2004 - 23:18 AMT  04:41 GMT
«ANS»-ը մեղադրում է «Բի-բի-սի»-ին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կանխակալ լուսաբանման մեջ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՍՏԵՂԾՎԵԼ Է ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ԽՈՐՀՈՒՐԴ
2 հունիսի 2004 - 22:59 AMT  04:41 GMT
Խորհրդը կհամակարգի Հայաստանի հակակոռուպցիոն ռազմավարության ծրագրի իրականացման աշխատանքները, կհետեւի երկրի միջազգային պարտավորություններից բխող միջոցառումների իրականացմանը:
ԵՎՐԱՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ ԳՏՆՈՒՄ Է, ՈՐ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ը ԿԱՐԵԼԻ Է ՓԱԿԵԼ 2010 ԹՎԱԿԱՆԻՆ
2 հունիսի 2004 - 22:49 AMT  04:41 GMT
Ալեքսիս Լոեբերի կարծիքով, այդ ժամանակ Հայաստանը արդեն կարող է ապահովված լինել էլեկտրաէներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներով:
ՇՎԵԴԻԱՅԻ ՀԱՅ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՈՒԹՅՈՒՆԸ ԲՐՅՈՒՍԵԼՈՒՄ ԲԱՐՁՐԱՑՐԵԼ Է ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅԱՆԸ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԱՆԴԱՄԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԸ
2 հունիսի 2004 - 22:12 AMT  04:41 GMT
Մայիսի 27-30 Եվրամիության մայրաքաղաք Բրյուսել էր այցելել Շվեդիայի հայ համայնքի երիտասարդ ներկայացուցիչների խումբը:
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀԵՐՔԵԼ ԵՆ ՀԱԷԿ-Ի ՀԱՄԱՐ ՄԻՋՈՒԿԱՅԻՆ ՎԱՌԵԼԻՔԸ ՕԴԱՅԻՆ ՃԱՆԱՊԱՐՀՈՎ ՏԵՂԱՓՈԽԵԼՈՒ ՎՏԱՆԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՊՆԴՈՒՄՆԵՐԸ
2 հունիսի 2004 - 21:50 AMT  04:41 GMT
Հայատոմհսկողության պետը անհիմն է համարում Եվրահանձնաժողովի ներկայացուցիչ Ալեքսիս Լոեբերի պնդումներն այն մասին, որ միջուկային վառելիքի առաքումը Հայաստան ռուսական տրանսպորտային ինքնաթիռների միջոցով «համարժեք է թռչող ատոմային ռումբի»:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԸ ՊԱՏՐԱՍՏ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՀԵՏ ԲԱՆԱԿՑԵԼ «ԻՆՉՊԵՍ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԵՏ ՄԻԱՍԻՆ, ԱՅՆՊԵՍ ԷԼ ԱՌԱՆՑ ՆՐԱՆՑ», ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
2 հունիսի 2004 - 21:09 AMT  04:41 GMT
Արկադի Ղուկասյանի խոսքերով, Ադրբեջանը ստիպված կլինի բանակցությունների սեղանի շուրջ նստել Լեռնային Ղարաբաղի հետ, «քանի որ այլ ճանապարհ չկա»: