ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՄՏԱՀՈԳՎԱԾ ԵՆ ԻՐԱՎԻՃԱԿԻ ՍՐՄԱՄԲ ՎՐԱՑ-ՕՍԱԿԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԳՈՏՈՒՄ
Հայաստանի արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի խոսքերով, կոնֆլիկտային իրավիճակը Վրաստանում սպառնալիք է ամբողջ տարածաշրջանի եւ մասնավորապես, Հայաստանի համար:
ԱՏՈՄԱՅԻՆ ԷՆԵՐԳԻԱՅԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԳՈՐԾԱԿԱԼՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ՆՈՐ ԱՏՈՄԱՅԻՆ ԷԼԵԿՏՐԱԿԱՅԱՆ ԿԱՌՈՒՑԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
8 հուլիսի 2004 - 23:31 AMT  15:49 GMT
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը մշակել է Հայաստանի էներգետիկ հատվածի զարգացման ծրագիր մինչեւ 2020 թվական:
ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՄՇԱԿԻ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԻ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՀԵՏ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ԾՐԱԳԻՐ
8 հուլիսի 2004 - 23:03 AMT  15:49 GMT
Այդ մասին այսօր հայտարարել է Եվրամիության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յանեշ Պոտոչնիկը Երեւանում արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի հետ հանդիպմանը:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ՍՊԱՌԱԶԻՆՈՒԹՅԱՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԸ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԻԺՆԻ ՏԱԳԻԼ ՔԱՂԱՔՈՒՄ
8 հուլիսի 2004 - 22:17 AMT  15:49 GMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը նախարար Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ հուլիսի 7-ին մասնակցել է Ռուսաստանի Նիժնի Տագիլ քաղաքում «Սպառազինության ռուսական ցուցահանդեսի» բացմանը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ՆԱԽԱՐԱՐԻՆ ՄԵՂԱԴՐՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԵՏ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑԵԼՈՒ ՄԵՋ
8 հուլիսի 2004 - 21:54 AMT  15:49 GMT
Ադրբեջանի երկաթուղային վարչության մի խումնբ աշխատակիցներ եւ «Ենի Ազերբայջան» իշխող կուսակցության անդամները երեկ «լուրջ մեղադրանքներ» են ներկայացրել երկրի տրանսպորտի նախարար Զիյա Մամեդովի եւ եկաթուղու ղեկավարության հասցեին:
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՑԱՎԱԿՑԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁ Է ՀՂԵԼ ԱՎՍՏՐԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
8 հուլիսի 2004 - 21:53 AMT  15:49 GMT
Ավստրիայի նախագահ Թոմաս Կլեստիլի մահվան կապակցությամբ Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ավստրիայի վարչապետ Վոլֆգանգ Շյուսսելին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ՎՐԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԲՈՒՀԵՐԸ ՍՏԵՂԾԵԼ ԵՆ ԱԿԱԴԵՄԻԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԿՈՎԿԱՍՅԱՆ ԿՈՆՍՈՐՑԻՈՒՄ
8 հուլիսի 2004 - 20:08 AMT  15:49 GMT
Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Վրաստանի 6 բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչները Ստամբուլում համաձայնագիր են կնքել Ակադեմիական համագործակցության Կովկասյան կոնսորցիումի ստեղծման մասին:
ՇՎԱՐՑԵՆԵԳԵՐԸ ՀԻԼԴԱ ԳԱԼՍՏՅԱՆԻՆ ՆՇԱՆԱԿԵԼ Է ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍՈՒՄ ԻՐ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԻ ՓՈԽՏՆՕՐԵՆ
8 հուլիսի 2004 - 19:54 AMT  15:49 GMT
Ամերիկայի հայկական համագումարի ակտիվիստ Հ.Գալստյանը նախկին նահանգապետ Փիթ Ուիլսոնի պաշտոնավարության ժամանակ եղել է նահանգային կառավարության փոխքարտուղար:
ԱՇՆԱՆԸ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՀԱՅԵՐԸ ԿՀԱՎԱՔՎԵՆ ԻՐԵՆՑ ԱՌԱՋԻՆ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԻՆ ԵՎՐԱԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՇԵՆՔՈՒՄ
8 հուլիսի 2004 - 19:23 AMT  15:49 GMT
Քննարկվելու են մի շարք հարցեր, այդ թվում նաեւ հայ մշակույթի պահպանումը եւ հարաբերությունների զարգացումը Եվրամիության եւ Հայաստանի միջեւ:
ՎԱՐԴԱՆ ՕՍԿԱՆՅԱՆ. ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՉԻ ԴԻՄՈՒՄ ԱՅԼ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆԸ ԻՐ ՆԵՐՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ ԼՈՒԾԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
8 հուլիսի 2004 - 18:35 AMT  15:49 GMT
Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի արտգործնախարարը` մեկնաբանելով որոշ ԶԼՄ-ների հաղորդագրություններն այն մասին, թե հայկական ընդդիմության վերջին ելույթները ճնշվել էին «Մոսկվայի լուռ հավանությամբ»: