ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԲԱՔՎԻՆ ԵՆ ՓՈԽԱՆՑԵԼ ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂԻՆ
Հայկական կողմը այսօր Ադրբեջանին է փոխանցել այդ երկրի Զինված ուժերի զինծառայող Այդին Հուսեյնովին, որը գերի էր ընկել ընթացիկ տարվա հուլիսի վերջին Լեռնային Ղարաբաղի հետ բաժանարար գիծը անցնելիս:
ՄԵԾ ԻՇԽԱՆՈՒՀԻ ԵԼԻԶԱՎԵՏԱՅԻ ՄԱՍՈՒՆՔՆԵՐԸ ԿԲԵՐՎԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
19 հուլիսի 2004 - 22:57 AMT  15:29 GMT
Սուրբ նահատակ մեծ իշխանուհի Ելիզավետա Ֆյոդորովնայի մասունքներին կարող են խոնարհվել ոչ միայն Ռուսաստանի, այլ նաեւ ԱՊՀ երկրների հավատացյալները:
ԹՈՒՐՔԻԱՅՈՒՄ ՓԱՌԱՏՈՆԻ ԲԱՑՄԱՆԸ ԿՀՆՉԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅՈՒՆ
19 հուլիսի 2004 - 22:26 AMT  15:29 GMT
Փառատոնի առաջին երեկոն, որը կկայանա հուլիսի 22-ին, լիովին նվիրված կլինի հայկական, հունական, թուրքական եւ հրեական երաժշտությանը:
Վ.ՊՈՒՏԻՆ. ԱՊՀ-Ն ՀԱՍԵԼ Է ՄԻ ՍԱՀՄԱՆԱԳԾԻ` ԿԱՄ ԱՄՐԱՊՆԴՈՒՄ, ԿԱՄ ՓԼՈՒԶՈՒՄ
19 հուլիսի 2004 - 21:53 AMT  15:29 GMT
Ռուսաստանը իրավունք չունի թույլ տալու ԱՊՀ փլուզումը, այսօր հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահը երկրի Անվտանգության խորհրդի նիստին:
ԱՄՆ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՍՏՈՐԻՆ ՊԱԼԱՏԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻՆ ՀԱՏԿԱՑՎՈՂ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՎԱՍԱՐԱՉԱՓՈՒԹՅՈՒՆԸ
19 հուլիսի 2004 - 20:12 AMT  15:29 GMT
Հուլիսի 15-ին Ներկայացուցիչների պալատը հաստատել է ԱՄՆ 2005 թվականի բյուջեի նախագիծը, որի համաձայն այդ երկրներից յուրաքանչյուրին հաջորդ տարի որպես ռազմական օգնություն կտրամադրվի 5-ական միլիոն դոլար:
ՌՈՒՍԱԿԱՆ ԱՐՇԱՎԱԽՈՒՄԲԸ ՈՒՂԵՎՈՐՎԵԼ Է ԱՐԱՐԱՏ ՆՈՅԱՆ ՏԱՊԱՆԻ ԵՏԵՎԻՑ
19 հուլիսի 2004 - 19:15 AMT  15:29 GMT
Արշավը կտեւի մինչեւ օգոստոսի սկիզբը:
ՍՏԵՓԱՆ ԴԵՄԻՐՃՅԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԱՄՆ-ՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ «ՀԱՄԱՇԽԱՐՀԱՅԻՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴՆԵՐԻ» ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
19 հուլիսի 2004 - 18:43 AMT  15:29 GMT
Հայաստանի ընդդիմադիր ուժերի «Արդարություն» դաշինքի ղեկավար Ստեփան Դեմիրճյանը մեկնել է ԱՄՆ «Համաշխարհային առաջնորդների» համաժողովին մասնակցելու համար, որը կկայանա հուլիսի 25-29 Բոստոնում:
«ՄԻՆՍԿԻ» ՄԻՋՆՈՐԴՆԵՐԸ ՀԱՄՈԶՎԱԾ ԵՆ ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ԽԱՂԱՂ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՄԵՋ
19 հուլիսի 2004 - 18:34 AMT  15:29 GMT
Մենք հավատում ենք, որ ղարաբաղյան հակամարտության լուծումը խաղաղ ճանապարհով հնարավոր է, եւ մենք համոզված ենք, որ նման լուծում կգտնվի, հայտարարել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ-ի կողմից համանախագահ Սթիվեն Մանը Բաքվում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպումից հետո:
ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ԳՏՆՈՒՄ ԵՆ, ՈՐ «ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՆՐԲԱՆՑՔ» ԱՄՍԱԳՐԻ ԽՄԲԱԳԻՐԸ ԿՈՂՈՊՏԻՉՆԵՐԻ ԶՈՀ Է ԴԱՐՁԵԼ
19 հուլիսի 2004 - 18:29 AMT  15:29 GMT
Գրական-գեղարվեստական «Հայկական նրբանցք» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Փայլ Փելոյանը, նախնական տվյալներով, զոհվել է գանգուղեղային վնասվածքից եւ դանակի հարվածից կրծքավանդակի շրջանում:
ԱՆԿԱՐԱՆ ՀԱՆԴԵՍ ԵԿԵԼ Է ՀԱԿԱԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԴԵՄԱՐՇՈՎ
17 հուլիսի 2004 - 05:00 AMT  15:29 GMT
Անկարայի միջազգային օդակայանում հուլիսի 15-ին տեղի է ունեցել միջադեպ, որը կարող է առավել սրել Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի` առանց այդ էլ լարված հարաբերությունները: Թուրքական իշխանությունները թույլատրել են առգրավել Ադրբեջանի պետական ավիաընկերությանը պատկանող ինքնաթիռը: Անկարան այդ կտրուկ քայլին է դիմել, որպեսզի ճնշում գործադրի Բաքվի վրա եւ ստիպի վճարել Թուրքիայի պարտքերը: