ԿՈՆԴՈԼԻԶԱ ՌԱՅՍ. ՄԵՆՔ ՀՈՒՍՈՎ ԵՆՔ, ՈՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ՈՒ ԹՈՒՐՔԻԱՆ ԿԳՏՆԵՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՈՒՂԻՆԵՐ
7 փետրվարի 2005 - 22:16 AMT  21:45 GMT
ԱՄՆ հուսով է, որ Հայաստանն ու Թուրքիան կկարողանան հաղթահարել խոչընդոտները
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԸ ՄԵԿՆԵԼ Է ԿԱՐՃԱՏԵՎ ՀԱՆԳՍՏԻ
7 փետրվարի 2005 - 21:32 AMT  21:45 GMT
Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը փետրվարի 7-ին մեկնել է կարճատեւ հանգստի
ՄԱՐՏԻՆ ԿԿԱՅԱՆԱ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՀՈԳԵՎՈՐ ԱՌԱՋՆՈՐԴՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ
7 փետրվարի 2005 - 21:31 AMT  21:45 GMT
Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հոգեւոր առաջնորդների հերթական հանդիպումը Մոսկվայի եւ Ամենայն Ռուսիո պատրիարք Ալեքսի II-ի հովանավորությամբ տեղի կունենա մարտի 10-ին Մոսկվայում
ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՏՈԼՅԱՏԻ ՔԱՂԱՔՈՒՄ ՍՊԱՆՎԵԼ Է «ԱՐՄԵՆԻԱ-ԼԱԴԱ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԱՀ ՌԱՖԱՅԵԼ ՇԱՀՄՈՒՐԱԴՅԱՆԸ
7 փետրվարի 2005 - 21:10 AMT  21:45 GMT
Տոլյատի քաղաքում սպանվել Է «Արմենիա-Լադա» ընկերության նախագահ Ռաֆայել Շահմուրադյանը
ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐԸ ՄՏԱԴԻՐ ԵՆ ԲԱՐՁՐԱՑՆԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ «ՕԿՈՒՊԱՑԻՈՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ» ՀԱՐՑԸ ԵԱՀԿ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՁՄԵՌԱՅԻՆ ՆԻՍՏՈՒՄ
7 փետրվարի 2005 - 20:28 AMT  21:45 GMT
Ադրբեջանցի խորհրդարանականները մտադիր են բարձրացնել Հայաստանի «օկուպացիոն քաղաքականության» հարցը ԵԱՀԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովի (ԽՎ) ձմեռային նիստում, որը տեղի կունենա փետրվարի 23-24 Վիենայում:
ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԱՌԱՋԱՐԿԵԼ Է ՍՏԵՂԾԵԼ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎ
7 փետրվարի 2005 - 19:22 AMT  21:45 GMT
Թուրքիա կատարած իր այցի ընթացքում Ֆրանսիայի խորհրդարանի նախագահ Ժան Լուի Դեբրեն առաջարկել է ստեղծել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հետազոտման միջազգային հանձնաժողով, որը վերջնական պատասխան կտա այն հարցին, թե ցեղասպանություն եղե՞լ Է, թե՞ ոչ եւ վերջ կտա բոլոր վեճերին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼԸ ԱԶԱՏՎԵԼ Է ՊԱՇՏՈՆԻՑ ԵՎ ՆՇԱՆԱԿՎԵԼ Է ԻՏԱԼԻԱՅՈՒՄ ՀՀ ԴԵՍՊԱՆ
7 փետրվարի 2005 - 19:01 AMT  21:45 GMT
Ռուբեն Շուգարյանն ազատվել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից եւ նշանակվել է Իտալիայում Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՐԽԻՎՆԵՐԸ ԲԱՑ ԵՆ ԱՄԲՈՂՋ ԱՇԽԱՐՀԻ, ԱՅԴ ԹՎՈՒՄ ԵՎ ԹՈՒՐՔ ԳԻՏՆԱԿԱՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
7 փետրվարի 2005 - 18:30 AMT  21:45 GMT
Հայաստանի արխիվները բաց են բոլոր հետազոտողների համար, թեեւ մինչ օրս ոչ մի թուրք գիտնական չի դիմել այնտեղից օգտվելու խնդրանքով:
ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՒՄԱՐԸ ԿՈՉ Է ԱՆՈՒՄ ԱՄԵՐԻԿԱՀԱՅ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ՈՐՈՇ ԺԱՄԱՆԱԿ ԱՇԽԱՏԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
7 փետրվարի 2005 - 18:02 AMT  21:45 GMT
Ամերիկայի հայկական համագումարը անցյալ շաբաթ մասնակցել է մի շարք միջոցառումների, որոնք կազմակերպվել են ԱՄՆ հայկական համայնքը ներկայացնող հայ ուսանողների հետ քննարկելու համար պատմական հայրենիքում ուսման, աշխատանքի եւ կամավորկան գործունեության ծավալման կարեւորությունը:
ԲԵՆՈՆ ՍԵՎԱՆԸ ՍԱԴԱՄԻՑ ԿԱՇԱՌՔ ՉԻ ՎԵՐՑՐԵԼ
5 փետրվարի 2005 - 04:00 AMT  21:45 GMT
Միացյալ ազգերի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Քոֆի Անանը հանձնարարել է «կարգապահական միջոցներ» ձեռնարկել կիպրոսահայ Բենոն Սեւանի նկատմամբ, ով ղեկավարում էր Իրաքում ՄԱԿ-ի իրականացվող «Նավթը արդյունաբերության փոխարեն» ծրագիրը: Այս մասին որոշումն ընդունվել է ՄԱԿ-ում կաշառակերության հետ կապված հետաքննություն անցկացնող հանձնախմբի հաշվետվության հրապարակումից անմիջապես հետո: Սեւանը մեղադրվում է Սադամ Հուսեյնի վարչակարգից միլիոնավոր դոլարների կաշառք վերցնելու մեջ: Սակայն հանձանաժողովը հերքեց մեղադրանքների մեծ մասը` Սեւանի ղեկավարած ծրագրում բացահայտելով մի քանի աննշան խախտումներ միայն: