ԱՄՆ-ի ռազմական հրամանատարությունը դեմ է իրանական խնդրի ուժային լուծմանը
«ԱՄՆ-ն ու Իրանը շահագրգռված են Իրաքի իրադրության կայունացման մեջ, դա երկու երկրներին էլ ձեռնտու է»,- հայտարարել է ծովակալ Ուիլյամ Ֆելոնը
ԱՄՆ-ն անհանգստանալու հիմքեր չունեն Հայաստան-Իրան համագործակցության խորացման կապակցությամբ
19 հունիսի 2007 - 18:33 AMT  00:43 GMT
«Մեր հարաբերությունները բոլոր երկրների եւ հատկապես մեր հարեւանների հետ միշտ թափանցիկ են եղել»,- հայտարարել է Վարդան Օսկանյանը
19 հունիսի 2007 - 18:05 AMT  00:43 GMT
Զվիադ Ձիձիգուրի. Վրաստանի քաղաքական ղեկավարությունը մեծ սխալ է թույլ տվել` 1999 թվականին պարտավորություններ վերցնելով ԵԽ-ի առաջ ստիպված վերաբնակներին պատմական հայրենիք վերադարձնելու հարցով
Հունիսի 20-ին Երեւան կժամանի Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի  գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը
Հունիսի 20-ին Երեւան կժամանի Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը
19 հունիսի 2007 - 17:53 AMT  00:43 GMT
Ռոբերտ Սիմոնսը մասնակցելու է Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) իրականացման հայկական հանձնաժողովի նիստին
Հայոց ցեղասպանություն. Սթիվեն Հարպերը դատապարտել է, որ այլ պետությունները խառնվում են  Կանադայի ներքին գործերին
Հայոց ցեղասպանություն. Սթիվեն Հարպերը դատապարտել է, որ այլ պետությունները խառնվում են Կանադայի ներքին գործերին
19 հունիսի 2007 - 17:12 AMT  00:43 GMT
Կանադայի վարչապետը հաստատել է, որ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը հանդիսանում է երկրի պետական քաղաքականությունը
Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչն այնուամենայնիվ կայցելի Լեռնային Ղարաբաղ
19 հունիսի 2007 - 16:39 AMT  00:43 GMT
Արկադի Ղուկասյան. Սեմնեբիի փոխարեն ԼՂՀ-ում եղան նրա խորհրդականները, որոնք նախապատրաստեցին հատուկ ներկայացուցչի առաջիկա այցը, որը կկայանա մոտակա ապագայում
133 բրիտանացի խորհրդարանականներ իրենց աջակցությունն են հայտնել Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձեւին
19 հունիսի 2007 - 16:33 AMT  00:43 GMT
Ակնկալվում է, որ բանաձեւն առավել մեծ աջակցություն կստանա հունիսի 27-ին Համայնքների պալատում կայանալիք «Դարֆուրն ու Հայաստանը» զեկույցից հետո
Սենատոր Բիդեն. 301-րդ հոդվածն իր դերն ունեցավ այն թունավոր մթնոլորտի ստեղծման գործում, որը նպաստեց Դինքի սպանությանը
19 հունիսի 2007 - 16:19 AMT  00:43 GMT
Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը կնպաստի նոր կապերի հաստատմանը Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ, հայտարարել է Ջոզեֆ Բիդենը
Վրաստանի կառավարությունը ոչինչ չի ձեռնարկում Ջավախքի հայության ինտեգրման համար
19 հունիսի 2007 - 15:02 AMT  00:43 GMT
Հայկազուն Ալվրցյան. Չգիտես ինչու Թբիլիսիում համարում են, որ Ջավախքի հայերն անպայման ուզում են անջատվել Վրաստանից, թեեւ դա այդպես չէ
ՎՈՒԱՄ-ը օգտագործում են կամ փորձում են օգտագործել բոլորը` Ռուսաստանը, Արեւելյան Եվրոպան, ՆԱՏՕ-ն, ԵՄ-ն, ԱՄՆ-ն
19 հունիսի 2007 - 14:55 AMT  00:43 GMT
Սերգեյ Սարգսյան. Կոպիտ ասած, ՎՈՒԱՄ-ը կարող է օգտագործվել միջազգային կառույցների կողմից որպես «սակարկության առարկա» Մոսկվայի հետ