Երեւանի եւ Բեռնի միջեւ ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը կնպաստի տնտեսական կապերի ամրապնդմանը
Գեղամ Ղարիբջանյանը շվեյցարական խորհրդարանական անդամներին ներկայացրել է ՀՀ դիրքորոշումը ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հարցում
ԱՄՆ-ն ՆԱՏՕ-ի երկրներին կոչ է արել աջակցել Վրաստանի` Ալյանս մտնելը
9 հոկտեմբերի 2008 - 19:08 AMT  15:46 GMT
Պենտագոնի ղեկավարը մտադրված է ՆԱՏՕ-ի ԱՄՆ գործընկերներին համոզել «2008թ. դեկտեմբերին աջակցել MAP-ին միանալու Վրաստանի հրավերին»
Այժմ Բրայզան հայտարարում է, որ ղարաբաղյան հիմնախնդիրը պետք է լուծվի «Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության հիման վրա»
9 հոկտեմբերի 2008 - 18:10 AMT  15:46 GMT
«Մենք բոլորս պետք է ասենք` իրավաբանական տեսակետից եւ միջազգային օրենքների համաձայն Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի մասն է կազմում»,- գտնում է ամերիկացի միջնորդը
Հայոց ցեղասպանության Ամերիկյան Թանգարանին փոխանցվել է Ցեղասպանության մասին նյութերի եզակի հավաքածու
9 հոկտեմբերի 2008 - 18:04 AMT  15:46 GMT
Սեփականատերերը, որոնք ցանկացան անանուն մնալ, Թանգարանին մի քանի հազար հազվագյուտ գրքեր ու փաստաթղթեր են նվիրաբերել
ՌԴ ԱԳՆ. Ղարաբաղյան հակամարտության խնդրում անհրաժեշտ է համբերատար լինել
9 հոկտեմբերի 2008 - 17:45 AMT  15:46 GMT
Ադրբեջանում նախագահական ընտրությունների ընթացքում ղարաբաղյան հակամարտության լուծման գործում միառժամանակ ընդմիջում կլինի, այնուհետեւ խորհրդակցությունները կշարունակվեն, հայտնել է Անդրեյ Նեստերենկոն
2009թ. օգոստոսից սկսած Վրաստանը կդադարի ԱՊՀ անդամ լինել
9 հոկտեմբերի 2008 - 16:31 AMT  15:46 GMT
Սերգեյ Լավրով. Տեխնիկական որոշում է ընդունվել Վրաստանի` ԱՊՀ անդամության դադարեցման մասին` համաձայն նրա դիմումի
Եվրոպայի Հայկական ֆեդերացիան թերահավատորեն է վերաբերվում Կովկասյան պլատֆորմ ստեղծելու Թուրքիայի նախաձեռնությանը
9 հոկտեմբերի 2008 - 16:15 AMT  15:46 GMT
Հիլդա Չոբոյան. Մինչ օրս Թուրքիան ապակայունացնող գործոն է եղել տարածաշրջանում Հայաստանի շրջափակման եւ ղարաբաղյան հարցում ադրբեջանամետ դիրքորոշման պատճառով
Բարակ Օբամա. ԱՄՆ-ն պետք է ամեն ինչ անի կանխելու համար ցեղասպանություններն աշխարհում
9 հոկտեմբերի 2008 - 15:35 AMT  15:46 GMT
«Երբ աշխարհում ցեղասպանություններ եւ էթնիկ զտումներ են կատարվում, իսկ մենք պասիվ հետեւում ենք այդ իրադարձություններին, դա վիրավորական է, առաջին հերթին մեզ համար»,-հայտարարել է Բարակ Օբաման
Աբդուլլահ Գյուլը Մոսկվայում կքննարկի Կովկասյան պլատֆորմի ստեղծման հարցը
9 հոկտեմբերի 2008 - 15:24 AMT  15:46 GMT
Հալիլ Ակընջի. Այժմ Կովկասում խաղաղություն հաստատել ցանկացողներն այնքան շատ են, որ իրար հերթ չեն տալիս