ACA-ն շնորհակալություն է հայտնում կոնգրեսականներին 252 բանաձեւի ընդունման համար
«ACA անունից իմ երախտիքն եմ հայտնում այն կոնգրեսականների քաջությանը, որոնք կողմ են քվերակել այդ առանցքային բանաձեւի համար»,- հայտարարել է ACA գործադիր խորհրդի անդամ Սեւակ Խաչատրյանը
Թուրքական լոբբին չկարողացավ հետ համոզել ամերիկացի կոնգրեսականներին
5 մարտի 2010 - 01:47 AMT  18:37 GMT
Բրայան Արդունի. Այսօր ճշմարտությունը հաղթանակեց, իսկ հնարավոր ցեղասպանությունների նախազգուշացումը ստացավ իր շարունակությունը
Կոնգրեսական Ադամ Շիֆֆը ողջունում է Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձեւի ընդունումը
5 մարտի 2010 - 01:37 AMT  18:37 GMT
Բանաձեւի ընդունումը կոմիտեում կօգնի վերացնելու ԱՄՆ Կոնգրեսում 252 բանաձեւի առաջխաղացման ճանապարհին առկա խոչընդոտները
ԱՀԴՀ-ն բավարարված է Հայոց ցեղասպանության մասին 252 բանաձեւի ընդունմամբ
5 մարտի 2010 - 01:27 AMT  18:37 GMT
Էլիզաբեթ Չուլջյան. Մենք կշարունակենք կոնգրեսականների եւ ԱՄՆ հայ համայնքի հետ մեր աշխատանքը ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատում բանաձեւի լիարժեք ընդունման համար
ՀՀ ԱԳՆ. Մենք ողջունում ենք ԱՄՆ կողմից բանաձեւի ընդունումը
5 մարտի 2010 - 01:11 AMT  18:37 GMT
Այն համամարդկային արժեքներին ամերիկյան ժողովրդի նվիրվածության եւս մեկ վկայություն է եւ կարեւոր քայլ է մարդկության դեմ ոճիրների կանխարգլման ճանապարհին:
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների կոմիտեն ընդունեց Հայոց ցեղասպանության մասին 252 բանաձեւը
5 մարտի 2010 - 00:48 AMT  18:37 GMT
Պրոֆիլային կոմիտեում քվեարկությունից հետո բանաձեւը Ներկայացուցիչների պալատ կուղարկվի վերջնական քվեարկության համար
Վաշինգտոնը փորձում է ժամանակ շահել Թուրքիայի խորհրդարանի կողմից Արձանագրությունների վավերացման համար
5 մարտի 2010 - 00:25 AMT  18:37 GMT
«Մենք հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շեմին ենք»,- ասաց Սպիտակ Տան մամլո քարտուղարը
Լինն Վուլսի. Ես արդեն 18 տարի սպասում եմ, մինչեւ ընդունվի Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձեւը
4 մարտի 2010 - 23:01 AMT  18:37 GMT
«ԱՄՆ-ն պետք է միանա Ամերիկայի 42 նահանգներին եւ ՆԱՏՕ-ի 11 պետություններին, որոնք ճանաչել են Հայոց ցեղասպանությունը»,- ասաց Ֆլորիդայից կոնգրեսականը
252 բանաձեւը չի կարող խոչընդոտել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին
4 մարտի 2010 - 22:38 AMT  18:37 GMT
Կիտ Էլլիսոն. ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների կոմիտեում քվեարկելով Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձեւի օգտին` մենք հանդես չենք գալիս թուրքական պետության դեմ
4 մարտի 2010 - 22:32 AMT  18:37 GMT
«Հայոց ցեղասպանության մասին 252 բանաձեւի ընդունումը կարող է խոչընդոտել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը»,- գտնում է Մասսաչուսեթս նահանգից կոնգրեսականը