100 LIVES-ի «Ավրորա» մրցանակի հավակնորդները հայտնի են
«Ավրորա» մարդասիրական համաշխարհային մրցանակն ամեն տարի շնորհվելու է նրան, ով անձնվիրաբար օգնում է մարդկանց։ Դափնեկիրները ճանաչման են արժանանալու իրենց արարքների բացառիկ ազդեցության և նշանակության համար
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը և «Հայաստանի պատանեկան նվաճումները» խրախուսում են աշակերտներին ուսումնասիրել գործարարության հիմունքները
15 մարտի 2016 - 17:45 AMT
Հանրապետության բոլոր մարզերից մրցույթին մասնակցել են ավելի քան 150 դպրոցի աշակերտական հասարակական կազմակերպություններ
Իրանի ԱԳՆ-ն դրական է գնահատում ՌԴ ՌՏՈւ դուրսբերումը Սիրիայից
15 մարտի 2016 - 17:33 AMT
Նախարարը հավելել է, որ հարկավոր է սպասել ու տեսնել, թե ինչպես կզարգանան իրադարձությունները Սիրիայում կամ Ժնևում
Տուսկ. ԵՄ և Թուրքիայի միջև համաձայնագիրը լրամշակման կարիք ունի
15 մարտի 2016 - 17:12 AMT
Կիպրոսը հայտարարել է, որ չի համաձայնվի ԵՄ-Թուրքիա բանակցությունների նոր գլուխներ բացել, եթե Թուրքիան չկատարի պարտավորությունները
«Ռոստուրիզմը» դաշնային ռեեստրում վերականգնել է թուրքական արմատներով տուրօպերատորներին
15 մարտի 2016 - 15:37 AMT
Ընդհանուր առմամբ վերականգնվել է 13 ընկերություն
Թուրքիայի իշխանությունները պարետային ժամ են սահմանել ևս մեկ շրջանում
15 մարտի 2016 - 15:11 AMT
Քրդաբնակ մի շարք շրջաններում բախումները թուրք ուժային կառույցների ու քուրդ զինյալների միջև չեն դադարում
Հայաստանի նախաձեռնությամբ ռուս-վրացական սահմանին նոր անցակետ կբացվի
15 մարտի 2016 - 15:01 AMT
«Այժմ նախագծային աշխատանքներ են իրականացվում, բայց քանի որ իրենց տարածքն Է, մենք չենք կարող ակտիվ ներգրավվել»,-ասել է փոխնախարարը
ՌԴ-ն Իրանում էլեկտրակայան կկառուցի և էլցանց կանցկացնի Հայաստանի տարածքով
15 մարտի 2016 - 14:53 AMT
ՌԴ և Իրանի միջև գործակցությունը կարող է ընդլայնվել նավթային, գազային, էներգետիկ և գյուղատնտեսության ոլորտներում
Սիրիայում ՌԴ մոտ 1000 զինծառայող կմնա
15 մարտի 2016 - 14:15 AMT
Պեսկովը նշել է, որ «երկու օբյեկտ` Հմեյմիմն ու Տարտուսը մնում են և չեն կարող առանց անձնակազմ գործել»
Հունաստանի նախագահ. ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափը ԼՂ հիմնախնդրի լուծման ամենահարմար հարթակն է
15 մարտի 2016 - 14:12 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հունաստանի Հանրապետության Նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսի հրավերով մարտի 14-ին պաշտոնական այցով ժամանել էր Հունաստան