Թուրքիան պայմանավորվել է կոալիցիայի հետ. Անկարան կմասնակցի Մոսուլի ազատագրմանը
PanARMENIAN.Net - Թուրքիան պայմանավորվածություն է ձեռք բերել միջազգային կոալիցիայի հետ` Անկարան կմասնակցի ահաբեկչական «Իսլամական պետության» գրոհայիններից իրաքյան Մոսուլի ազատագրմանը: Այդ մասին հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յիլդիրիմը:
«Անհրաժեշտության դեպքում մեր ուժերը կանդամակցեն կոալիցիային Մոսուլում: Գլխավորը դրա կազմում ընդգրկվելն է: Կոալիցիային Թուրքիայի մասնակցության վերաբերյալ սկզբունքային համաձայնություն կա»,-ասել է Յիլդիրիմը լրագրողներին Անկարայում իր կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության նիստից հետո:
Ավելի վաղ Յիլդիրիմը հայտարարել էր, որ թուրքական ռազմական ավիացիան մասնակցում է Մոսուլի ազատագրման գործողությանը, իսկ «ցամաքում» առաջին շարքերում են Իրաքի հյուսիսում գտնվող թուրքական ռազմական Բաշիկա ճամբարում նախապատրաստված իրաքյան աշխարհազորի մարտիկները: