ՀՀԿ-ն Սերժ Սարգսյանին վարչապետի պաշտոնում է առաջադրել
PanARMENIAN.Net - Ծաղկաձորում ՀՀԿ գործադիր մարմնի և խորհրդի արտագնա նիստում կուսակցության նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանի առաջարկությամբ որոշվել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ներկայացնել ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Այս մասին հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդի նիստում գործադիր մարմնի որոշումը ներկայացրել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանը: Խորհուրդը քննարկել է հարցը և միաձայն կողմ արտահայտվել թեկնածությանը:
Ապրիլի 16-ին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցությունը պաշտոնապես կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: