ՊՆ․ Վարդենիսում հակառակորդի 7 ԱԹՍ է խոցվել
PanARMENIAN.Net - Հոկտեմբերի 8-ին` ժամը 19:30-ից 21:20-ն ընկած հատվածում Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիսի տարածաշրջանում խոցվել է հակառակորդի 7 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ), հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ՝ հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ տարածքում ևս 4 ԱԹՍ էր խոցվել՝ մեկը Կոտայքի, երեքը՝ Գեղարքունիքի մարզում։
Հոկտեմբերի 8-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը հայտարարել էր, թե Ադրբեջանը հարված չի հասցնի Հայաստանի տարածքին, քանի որ այդ երկրին տարածքային պահանջներ չունի և չի հավակնում նրա ամբողջականության խարխլմանը։