ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շաֆերը (ԱՄՆ) առաջիկայում կարող են պայմանավորվել Ադրբեջանի և Հայաստանի սահման այցելելու հնարավորության շուրջ: Այդ մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ-ում Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Լուկաշևիչը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Շատ կարևոր է, որ համանախագահները մոտ ապագայում, այնուամենայնիվ, կարողանան տարածաշրջան այցելել և տեղում իրավիճակը պարզել, արդեն տեղում խոսել կողմերի հետ: Դա շատ կարևոր է: Կարծում եմ, որ այդպիսի հնարավորություններ կարող են ստեղծվել շատ մոտ ապագայում», - նշել է նա:
Լուկաշևիչը հավելել է, որ սուր է դրված նաև միջազգային կազմակերպությունների կողմից բնակչությանը հումանիտար օգնության կազմակերպման հարցը։ «Այստեղ ևս բազում կազմակերպչկան դետալներ կան, որոնք կողմերը տարբեր կերպ են մեկնաբանում»,-հավելել է նա։