ՄԻՊ-ն իր ղազախ գործընկերոջ հետ քննարկել է հայ համայնքի իրավունքներին առնչվող հարցեր
PanARMENIAN.Net - ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ղազախստանում իրադարձությունների հետ կապված հունվարի 10-ին Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատար Էլվիրա Ազիմովայի հետ քննարկել է հայ համայնքի իրավունքներին առնչվող հարցեր։
Հունվարի 10-ի լրացուցիչ հեռախոսազրույցի ժամանակ Ղազախստանի գործընկերը նշել է, որ ղազախահայերի հետ կապված հարցերը շարունակում են լինել իր անմիջական ուշադրության ներքո, Թաթոյանը պատրաստակամություն է հայտնել լիարժեք աջակցություն ցուցաբերել անհրաժեշտության դեպքում։
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը ցավակցել է Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատարին երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետևանքով զոհվածների համար։