11 փետրվարի 2025 - 15:46 AMT
Երևանի քաղաքապետարանի որոշմամբ՝ մայրաքաղաքի տրանսպորտից օգտվելու սակագնի արտոնություն կտրամադրվի նաև մարզերում բնակվող թոշակառուներին և անապահովության նպաստ ստացողներին։ Այդ մասին Ավագանու նիստի ընթացքում հայտնել է փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը։
Նա ընդգծել է, որ փոփոխություն կկատարվի նաև բազմազավակ ընտանիքների արտոնության պայմաններում, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Մասնավորապես, չորս և ավելի երեխա ունեցող ընտանիքների դեպքում այլևս պարտադիր չի լինի, որ երեխաները անչափահաս լինեն, և արտոնությունը կտարածվի ընտանիքի բոլոր անդամների վրա՝ անկախ նրանց տարիքից։
Բացի այդ, վերանայվել են տոմսերի վավերականության ժամկետները։
«Մեկ օր և 7 օր տևողությամբ տոմսերը հնարավոր կլինի օգտագործել անսահմանափակ, ինչպես նաև 90 րոպեի ընթացքում տեղափոխելու հնարավորություն տվող տոմսի տևողությունը կերկարաձգվի 90 րոպեից մինչև 180 րոպե»,- նշել է Գրիգորյանը։
Փոխքաղաքապետի խոսքով՝ նոր համակարգը ուժի մեջ կմտնի մարտի 1-ից՝ տեխնիկական խնդիրները կարգավորելու համար։