PanARMENIAN.Net - Ապրիլի 1-ին, Հայաստան է ժամանում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Չան Թան Մանի գլխավորած պատվիրակությունը։ Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի կարգադրության մեջ։
Չան Թան Մանը ՀՀ–ում կլինի ապրիլի 1-5–ը։ Այցը տեղի կունենա Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով։
«Պատվիրակության ընդունելությունը կազմակերպել Ազգային ժողովի նախագահի 2018 թվականի հունվարի 25-ի «Ներկայացուցչական ծախսերի իրականացման եւ հուշանվերների տրամադրման կարգի մասին» Կ-22-Ա կարգադրության համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։