Ստամբուլում 52 երկրների պաշտպանության նախարարները քննարկում են ռազմավարությունը Աֆղանստանի հարցում
Ստամբուլում ընթանում է ՆԱՏՕ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը, որտեղ քննարկվում է Աֆղանստանի գծով ռազմավարությունը: Գագաթնաժողովի աշխատանքին մասնակցում է նաեւ ՀՀ ՊՆ ղեկավար Սեյրան Օհանյանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում է նաեւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը, ինչպես նաեւ 52 երկրների պաշտպանության նախարարները:
Գլխավոր թեմաների թվում կքննարկվի իրավիճակն Աֆղանստանում եւ այնտեղ միջազգային ուժերի համալրմանն առնչվող հարցեր: Նախարարները քննարկում են նաեւ Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի 10-հազարանոց զորախմբի կրճատման հնարավորությունը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը: