Մյունխենում տեղի կունենա ՀՀ նախագահի և ԱՄՆ պետքարտուղարի հանդիպումը
PanARMENIAN.Net - Անվտանգության մյունխենյան համաժողովի շրջանակներում տեղի կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի հանդիպումը: Հանդիպումն, ամենայն հավանականությամբ, կկայանա փետրվարի 5-ին Երևանի ժամանակով ժամը 21:00-ին: Սարգսյան-Քլինթոն բանակցությունների օրակարգի մասին դեռ չի հաղորդվում:
Մյունխենյան համաժողովի օրակարգում ընդգրկված է արդի հարցերի քննարկում, որոնք ծառացած են միջազգային հանրության առաջ, դրանք են` ֆինանսական ճգնաժամ, միջուկային զենքի չտարածում, զինաթափում և այլն: