ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ Է ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՄԱԿ-Ի ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅԻ ԿԻՐԱՌՄԱՆ ՀԱՐՑԸ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԴԵՊՔՈՒՄ
PanARMENIAN.Net - Անցումային արդարադատության միջազգային կենտրոնը քննարկել է ՄԱԿ-ի ցեղասպանության մասին կոնվենցիայի կիրառման հարցը 1915-1923 թթ. Օսմանյան Թուրքիայում հայերի ցեղասպանության դեպքում: Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմինֆո» գործակալությունը` վկայակոչելով «Groong» սայթը: Ինչպես հայտնի է, տվյալ հարցի քննարկման համար վերոհիշյալ միջազգային կազմակերպություն է դիմել հայ-թուրքական հաշտեցման հանձնաժողովը: Շուտով կկայանա հանձնաժողովի հերթական հանդիպումը, որը կշարունակի երկու պետությունների հաշտեցմանը նպատակաուղղված իր աշխատանքը: