There are no issues for 20.06.2004. Displayed archive for the nearest day.
ONLY DEVELOPED ARMENIA CAN JUSTIFY HOPES OF ALL ARMENIANS, PARTICIPANTS OF WORLD ARMENIAN PARLIAMENTARY FORUM STATE
June 19, 2004 - 21:04 AMT  21:41 GMT
The constituent assembly of the Armenian Assembly of Parliamentary Friendship closed in Yerevan.
US PRESS WRITES ABOUT SUCCESS OF YOUNG ARMENIAN BUSINESSMEN IN LAS VEGAS
June 19, 2004 - 20:25 AMT  21:41 GMT
Ara Cholakian and Sevak Martirosian, who are not even 30 years old yet, founded Edwards Metal Works metallurgical entity, the annual circulation of which comprises millions of dollars.
ARMENIAN-GERMAN BUSINESS FORUM TO BE HELD IN BERLIN JUNE 23
June 19, 2004 - 19:31 AMT  21:41 GMT
The Armenian governmental delegation headed by Prime Minister Anrdanik Margarian is to pay a working visit to Germany on June 22-24.
DAVID NALBANDIAN IN TOP TEN OF RICHEST TENNIS PLAYERS IN THE WORLD
June 19, 2004 - 19:20 AMT  21:41 GMT
David Nalbandian, the Armenian tennis player from Argentina and the semi-finalist of the recent tournament of Roland Garros earned of $661 470 during this season.
ARMENIAN AND NAGORNO KARABAKH OFFICIALS REFUTED HEARSAY ABOUT POSSIBILITY OF RETURNING TERRITORIES TO AZERBAIJAN
June 19, 2004 - 19:18 AMT  21:41 GMT
Top officials of Armenia and Nagorno Karabakh refuted hearsay that US co-chair of the OSCE Minsk Group Steven Mann during his last visit to Yerevan discussed with Armenian President Robert Kocharian the possibility of free-will returning of three regions to Azerbaijan, which are now under control of the Nagorno Karabakh Armed Forces.