24 մարտի 2012 - 14:50 AMT
Իսպանացի մրցավար Իտուրալդե Գոնսալեզը դադարեցնում է իր մրցավարական կարիերան: Այս մասին հաղորդում են իսպանական լրատվամիջոցները: Վերջերս ստացած վնասվածքից հետո նրա մարզավիճակը վատացել է, և նա այլևս չի կարող շարունակել մրցավարական կարիերան:
Իտուրալդե Գոնսալեզը Հայաստանում հայտնի է նրանով, որ ԵԱ ընտրական փուլի Իռլանդիա-Հայաստան խաղի 26-րդ րոպեին խաղից հեռացրել էր Հայաստանի փորձառու դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն, գտնելով, թե վերջինս ձեռքով է խաղացել տուգանային դաշտից դուրս: Այդ կոպիտ սխալի պատճառով Հայաստանի հավաքականը զրկվեց Եվրոպայի 2012 առաջնության եզրափակչի ուղեգրից: