14 ապրիլի 2012 - 12:42 AMT
Մեր երկիրը պիտի դառնա սոցիալական պատասխանատվություն կրող պետություն: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով Դեմոկրատական կուսակցության նախընտրական ծրագրի մասին, ասաց Դեմկուսի անդամ Արամ Գյուրջյանը. «Նախագահից սկսած յուրաքանչյուր պաշտոնյա պիտի հասկանա, որ իրենք պատասխանատվություն են կրում քաղաքացու առջև»:
Ըստ նրա, 20 տարիների ընթացքում ձևավորված համակարգը այժմ մեր քաղաքացիներին բարոյալքման է հասցրել, որի արդյունքում քաղաքացին իրեն անզոր ու «փոքր մարդ» է զգում. «Մեր ծրագրի հիմնական դրույթն է համակարգի փոփոխությունը, որտեղ բոլորը կհասկանան, որ ՀՀ քաղաքացին փոքր մարդ լինել չի կարող»: Գյուրջյանը նշեց, որ իրենք կիրառելու են դեմոկրատական սոցիալիզմի մոդելը, որի կարևոր դրույթներից է պետության ներգրավվածությունը:
«Մեր երկրում կա 30 տոկոս բնակչություն, ով ինքնուրույն է կատարում իր ընտրությունը: Մենք ակտիվ աշխատելու ենք նրանց հետ և 10 տոկոս ձայն հավաքելու հույս ունենք», - ասաց նա: