23 ապրիլի 2012 - 14:16 AMT
Մայիսի 1-ին ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցությունը Ազատության հրապարկում կանցկացնի հանրահավաք-համերգ` Ռուբեն Հախվերդյանի և Հարություն Փամբուկչյանի (Ձախ Հարութ) մասնակցությամբ: Այս մասին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ըստ նրա, մինչև նախընտրական քարոզարշավի ավարտը մնացել է 12 օր, և կուսակցությունն այժմ ակտիվորեն զբաղվում է իր ընտրողների հետ հանդիպելով: Նա ընդգծել է, որ ներկայումս ԶԼՄ-ներն աննախադեպ կերպով հասանելի են ընդդիմությանը, մասնավորապես` հեռուստատեսությունը. «Սակայն դա մեր իրավունքն է, և կարիք չկա դրա համար որևէ մեկին շնորհակալություն հայտնել»:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ընդգծել է նաև ընտրական օրենսդրության ակնհայտ և գաղտնի խախտումները, մասնավորապես այն, որ ՀՀԿ շտաբերը տեղակայվում են պետական և տեղական ինքնակառավարման հաստատություններում: