2 մայիսի 2012 - 14:02 AMT
Ինչո՞ւ ՀՀԿ-ն չի մասնակցում բանավեճերին: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով վերոնշյալ հարցին, ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը նշեց, որ որպես կանոն բանավիճում են հավասար քաղաքական ուժերը, որոնք իրենց գործունեությամբ մոտիկ են իրար: Ըստ նրա, այս ընտրություններում ամենահզորը ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն են, իսկ մնացածը 10-12 տոկոսից ցածր են. «Թող նրանք իրար հետ բանավիճեն, որ տեսնեն՝ նրանցից ով է այդ դաշտում ավելի հզոր»:
Գալուստ Սահակյանը նախկինում էլ է կոչ արել հանրապետականներին չմասնակցել բանավեճերին: Միակ ՀՀԿ-ականը, որ մինչ այժմ մասնակցել է բանավեճերին, եղել է Սամվել Ֆարմանյանը: «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում նա բանավիճել է իր մրցակից՝ ՀԱԿ ներկայացուցիչ Վլադիմիր Կարապետյանի հետ: