7 հունիսի 2012 - 19:58 AMT
Օբաման խոստացել է պայքարել համասեռամոլների իրավունքների խախտամն դեմ` չեղյալ համարելով բանակում նրանց ծառայության մասին արգելքը
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային, որը ծրագրում է 2-րդ անգամ վերընտրվել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում, Լոս Անջելեսում կայացած նախընտրական հանդիպման ընթացքում համասեռամոլները ողջունել են տևական օվացիաներով:
Իր ելույթի սկզբում Օբաման հայտարարել է, որ պատրաստվում է պայքարել համասեռամոլների իրավունքների խախտամն դեմ և չեղյալ համարել բանակում նրանց ծառայության մասին արգելքը:
ԶԼՄ-ների հաղորդմամաբ, նախագահի հետ հանդիպմանը ներկա է գտնվել սեռական փոքրամասնությունների 600 ներկայացուցիչ:
ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան նոյեմբերին: Օբամայի ամենահավանական մրցակիցը կլինի հանրապետական Միտտ Ռոմնին, հաղորդում է Ռոսբալթը: