8 օգոստոսի 2012 - 20:55 AMT
ՀՀ ԿԸՀ-ն բաշխել է սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները
Այսօր գումարած արտահերթ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն էլեկտրոնային վիճակահանությամբ իրականացրել է 2012թ. սեպտեմբերի 9-ին հանրապետության Արարատի, Արմավիրի, Լոռու, Շիրակի և Սյունիքի մարզերում կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնների բաշխումը` Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների և կուսակցությունների դաշինքի միջև:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ստացել է (ՀՀԿ)` 376-ական, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն (ԲՀԿ)` 264-ական, Հայ ազգային կոնգրես կուսակցությունների դաշինք (ՀԱԿ)` 66-ական, «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություն (ՀՅԴ)` 47-ական, «Օրինաց Երկիր» կուսակցություն (ՕԵԿ)` 47-ական, «Ժառանգություն» կուսակցություն (ԺԿ)` 47-ական նախագահների և քարտուղարների տեղեր: