11 սեպտեմբերի 2012 - 18:36 AMT
Սեպտեմբերի 11–ին Հայաստանում Հարավ Աֆրիկյան Հանրապեսության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեն Մատաբատան իր առաջին գործնական այցը կատարեց ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատ՝ ծանոթանալու Հայաստանի տնտեսական օրենսդրությանն ու իրավական դաշտին։
Դեսպանը նշել է, որ չնայած երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունները դինամիկ աճ ունեն, սակայն հնարավորությունների քիչ մասն է օգտագործվում և զարգացման ներուժը մեծ է։
ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի գործադիր տնօրեն Արայիկ Վարդանյանը առաջարկել է երկու երկրներում կազմակերպել բիզնես ֆորումներ ու ցուցահանդեսներ։ Կոնկրետացվել են նույնիսկ նախնական համագործակցության ոլորտները՝ ադամանդագործությու , գինեգործություն և տուրիզմ։