5 նոյեմբերի 2012 - 11:29 AMT
Գործադուլների շաբաթը Հունաստանում բացվում է Աթենքի մետրոյի 24-ժամյա գործադուլով, հայտնել են արհմիությունները:
Մետրոն արդեն գործադուլ արել էր նախորդ շաբաթ, նոյեմբերի 2-ին: Այս բողոքի դրսևորումը բացում է գործադուլների շաբաթը՝ նոյեմբերի 6-7 նախատեսվում է արհմիությունների երկօրյա գործադուլ: Կմասնակցեն նավաստիները, բժիշկները, էներգետիկները:
Հունական կառավարությունը հուսով է, որ առաջիկա օրերին կընդունվի 2013թ. ճգնաժամային բյուջեն և ԵՄ ու ԱՄՀ հետ վարկայինհամաձայնագիրը, որով նախատեսվում է բյուջեի ծախսային մասը կրճատել 13,5 մլրդ 31,5 մլրդ վարկերի դիմաց, հայտնում է »Փրայմ» գործակալությունը: