30 նոյեմբերի 2012 - 09:56 AMT
Երեկ «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ դեկտեմբերի 17-ին կառավարությունն ԱԺ արտահերթ նիստ է հրավիրելու: Թե ինչ հարցեր են քննարկվելու, դեռ պաշտոնապես հայտնի չէ: 2013-ի բյուջեի նախագիծը, ըստ ԱԺ «ՀԺ» աղբյուրների, նախատեսվում է քվեարկության դնել եկող չորեքշաբթի:
Ըստ որոշ լուրերի, նշված արտահերթ նիստում քննարկվելու են կիսատ մնացած մի շարք հարցեր, այդ թվում` կառավարության հեղինակած հարկային փաթեթը: Չի բացառվում, որ կառավարությունը որոշել է այդ փաթեթն արտահերթով անցկացնել, հաշվի առնելով, որ ԱԺ հաջորդ քառօրյան դեկտեմբերի 24-27-ին է, և դժվար կլինի ամանորի նախօրեին քվորում ապահովել: