30 նոյեմբերի 2012 - 19:44 AMT
Հայ բռնցքամարտիկ Նարեկ Մելքոնյանը (+91 ք/կ), ով Երևանում ընթացող բռնքամարտի երիտասարադական աշխարհի առաջնության առաջին մենամարտում հաղթանակ է տարել Չինաստանի ներկայացուցիչ Չու Ֆուդինգի նկատմամբ, խոստովանել է, որ շատ էր ցանակնում հաղթել այս մենամարտը:
«Իմ մրցակիցը շատ ուժեղ էր, սակայն վերջին ռաունդում ես կարողացա նոկաուտի ենթարկել նրան և հաղթանակ տարա: Շատ ուրախ եմ, որ ԱԱ-ում հաղթանակով եմ մեկնարկել»,-ասել է Մելքոնյանը:
18-ամյա մարզիկը խոստովանել է, որ կանի ամեն բան, որպեսզի հասնի եզրափակիչ և Հայաստանի համար մեդալ նվաճի:
«Իմ հաջորդ մրցակիցը լինելու է Թուրքիայի ներկայացուցիչը: Շատ եմ ցանկանում, որ այդ մենամարտում հաղթղը ես լինեմ: