18 հունվարի 2013 - 15:15 AMT
ՀՀ Զինված ուժերում 2012 թվականին էական առաջընթաց է գրանցվել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, ամփոփելով անցած տարին, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նկատեց, որ նվազել են հանցագործությունների, իրավախախտումների թվերը, վերացել են անպատժելիության մասին ըմբռնումները:
Ըստ նախարարի` տարվա ընթացքում կարևորվել է Զինված ուժերը որակյալ կադրերով համալրելու հարցը: «Շուրջ 700 սպաներ են համալրել մեր շարքերը»,- հայտնեց Սեյրան Օհանյանը:
Նախարարի խոսքով` մեծ ուշադրություն է դարձվել մարտական պատրաստականության և մարտական դիրքերում պաշտպանունակության բարձրացման խնդիրներին, ծավալուն աշխատանքներ են կատարվել ինժեներական կառույցների բարելավման, հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի ներթափանցումը կանխարգելելու ուղղությամբ:
Սեյրան Օհանյանը կարևորեց նաև լրատվամիջոցների հետ համագործակցությունը: «Եթե չկա երկրորդ կարծիք, դժվարանում է հարցը, թե ինչից պետք է ընտրել լավագույնը: Եթե երկրորդ կարծիքը տեղին է, օգնում է բանակին»,- ասաց նախարարը: